Autor Wątek: Cukrzyca a depresja  (Przeczytany 480 razy)

Offline cukiereczek1

• Bezcukrowy
  • *
Cukrzyca a depresja
« dnia: Sierpień 22, 2016, 10:56:26 »
Słyszeliście, że te dwie choroby mają ze sobą związek? Według tego http://www.biomedical.pl/zdrowie/cukrzyca-przyczyna-depresji-a6629.html , to wcale nie jest takie mało prawdopodobne. Nie chcę mieć depresji, myślicie, że duże szanse są na to, że dostanę? Jeszcze jestem za młoda na to, żeby zamartwiać się, że życie nie ma sensu itp...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Odp: Cukrzyca a depresja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2016, 13:05:21 »
Nie ma co patrzeć na wywody naukowe...Wg mnie każda choroba,nie koniecznie przewlekła i nieuleczalna może doprowadzić do depresji każdego.Ważne jest podejście do choroby czy problemu oraz podatność na depresję... Teraz lekarze zbyt szybko "diagnozują" depresję i szybko wypisują leki po 3 minutach rozmowy.Dlatego uważam,że trzeba do tego tematu podchodzić ostrożnie,ale też nie bagatelizować. Piszę to od siebie i szczerze i z własnych doświadczeń.Dostałam w kość nie raz i dostaję...powinnam już dawno siedzieć w psychiatryku,ale tak nie jest.Mam taki a nie inny charakter i osobowość,że załamuję się na krótko i nie ma mowy o dołowaniu się Bóg wie ile...A "góra" tak już moim życiem kręci,że gdy jest mi źle to podsyła mi kogoś komu trzeba pomóc i zapominam o swoich problemach.Każde doświadczenia,nawet te bardzo bolesne i przykre mają drugą stronę-tę pozytywną.Trzeba umieć tylko na to spojrzeć w inny sposób.Jak jest mi źle,to co w tym dobrego? Jak nauka płynie z tego doświadczenia?Kogo poznałam? Komu pomogłam? Kto pomógł mnie?Jaki to miało skutek? Nie wymądrzam się,ani nie jestem jakimś świrem :P Życie nauczyło mnie wyciągać pozytywy z negatywów.I powiem szczerze,że nie trzeba długo szukać :-) Naprawdę. Głowa do góry :-) Jak jest źle to będzie lepiej.Gdyby zawsze bło idealnie,żadne człowiek nie potrafiłby docenić czegokolwiek.

ściskam :-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,