Autor Wątek: Śmieciowe jedzenie  (Przeczytany 542 razy)

Sierpień 18, 2016, 08:31:59
Przeczytany 542 razy

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
Śmieciowe jedzenie
« dnia: Sierpień 18, 2016, 08:31:59 »
Od czasu do czasu Jerz bierze udział w jakiś imprezach (np. urodziny kolegi) gdzie jest dużo śmieciowego jedzenie: chipsy, żelki, ciastka itp. Wiem że to nie zdrowo ... on też wie...ale przecież nie pójdę z 14 latkiem na imprezę. Zakaz pójścia/jedzenia też nic nie da bo jak będzie chciał zjeść to i tak zje (to z własnego doświadczenia). Pilnować to można 2-6 latka który jest pod opieką Pani w przedszkolu albo naszą ale nie nastolatka. I tu od jakiegoś czasu na taką śmieciówę- która jest z natury niepoliczalna stosujemy oprócz bolusów prostych bolusa w ilości 7ww/8h. Nie pytajcie dlaczego tyle- tak kiedyś wymyśliłam ;) i cukier po czymś takim jest ZAWSZE ok (przeważnie poniżej 120-100 :o i to całą noc). Nie rozumiem tego ale tak jest  ;)
paradigm 722 sure-t 6mm

Sierpień 18, 2016, 09:32:05
Odpowiedź #1

Malalcia

• Information Offline
  • Light
Odp: Śmieciowe jedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2016, 09:32:05 »
Weronika od czasu do czasu może zjeść hamburgera i frytki. Też zazwyczaj idzie insulina z górką na takie jedzenie. Generalnie muszę ograniczyć jej spożycie słodyczy bo ostatnio jej odpuściłam trochę. Mam wrażenie, że jak była na penach to ją bardziej trzymałam  w ryzach z jedzeniem jakiś dziwnych rzeczy. Odkąd jest na pompie puściłam jej ze smyczy. Ale może i starsza w sumie jest.

Sierpień 18, 2016, 09:53:08
Odpowiedź #2

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
Odp: Śmieciowe jedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2016, 09:53:08 »
Ja wiem tylko tyle że nastolatek z cukrzycą to jest naprawdę wyzwanie. Może te dzieci które zachorowały w "starszym " wieku są bardziej zdyscyplinowane... ale tak jak Jerz nie pamięta czasów gdy był zdrowy..to naprawdę jest wyzwanie. Z drugiej strony ile razy człowiek dziecko ogranicza- nie kupi mu 3 kulek loda tylko 2 :o idealnie wyliczy i efektu jest do d..... A tu proszę insulina na ok i się sprawdza :o.
paradigm 722 sure-t 6mm