Autor Wątek: stały monitoring  (Przeczytany 3630 razy)

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
stały monitoring
« dnia: Maj 24, 2016, 21:06:42 »
no cóż... coraz więcej osób kupuje prywatnie Dexom lub Libre.... dzisiaj na wizycie dowiedziałam się, że prowadzone są rozmowy na temat refundacji  Libry - 25 sztuk na rok....nasz lekarz obawia się jednego..... coś za coś.... ciekawe tylko co nam zabiorą by refundować stały monitoring......?
a tak odnośnie nas.... Kaja za żadne skarby nie chce nosić podwójnych wkłuć ani innych tego typu.....:(
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline Ula74

• Light
Odp: stały monitoring
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2016, 22:20:59 »
My miałyśmy sensory do pompy medtronic przez pewien czas,fajna sprawa widzieć na pompie poziom glikemii  ,bez tak dużej ilości kłucia paluszków,ale Ola nie chce nosić sensorów,przeszkadzają jej i mówi,że woli wielokrotne kłucie niż noszenie dodatkowego wkłucia.
Ula

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2016, 22:38:46 »
My z pompą dopiero rozpoczynamy. Jeden sensor mamy za darmo w przychodni.
Ale liczymy mocno na FreeStyle Libre. Już niedługo ma być dostępny w Polsce i wtedy go pewnie zakupimy. Gdyby tak jeszcze był refundowany tobyło by super. Sensory do pompy też podobno ok ale nawet pielęgniarka w szpitalu mówiła że trzeba to przemyśleć czy chce się ciągle spoglądać na pompę bo ta co chwilę będzie coś sygnalizować. A to że szybki spadek, a to szybki wzrost a to że niski poziom a to że wysoki i do tego typowe alarmy pompy i noc pod znakiem alarmów np. Jedni chwalą drudzy nie.

Offline Ula74

• Light
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2016, 23:06:45 »
To nie jest tak ,że się ciągle patrzy na pompę;-)no może przy pierwszym założonym sensorze;-)
Alarmy,powiadomienia  sygnalizują co się dzieje z cukrem i można potem przeanalizować wiele czynników wpływających na jego wysokość.
Mnie sensory nie zamęczyły alarmami,ale i tak z nich nie korzystamy,tak jak wcześniej pisałam Ola nie chce dodatkowych wkłuć ,pozatym brzydkie ślady zostawały na skórze po ich zdjęciu.
Ula

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2016, 23:11:34 »
My pewnie spróbujemy jak się ogarniemy dobrze z pompą. Jak na razie to zmienialiśmy wkłucie 5 razy więc doświadczenie żadne.

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2016, 08:31:10 »
Ja też czekam na FreeStyle Libre.
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2016, 08:32:17 »
A ja bardzo lubię jak Jerz ma podłączony sensor i on w sumie też:). to jest tak że zakładamy 3-4 pod rząd potem Jerz stwierdza że nie chce i robi pół roku przerwy i potem znowu łapie bakcyla. Jurek tez twierdzi że czuje się pewniej zwłaszcza że on zalicza przeważnie kilka razy dziennie  niskie poziomy - wynika to tylko i wyłącznie z jego niesamowitej aktywności fizycznej :) i jak ma sensor to mówi ze czuje się pewniej i mniej dojada:). Ja lubię jak mu paluszki odpoczywają bo to jednak te ok. 5-7 dziur dziennie mniej - przy jednym sensorze ok. 40 dziur mniej a to znaczna ilość.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2016, 09:13:31 »
U Weroniki noszenie sensora = noszenie 2 urządzeń. Accu chek niestety nie ma sensorów i nie będzie miał (inna polityka firmy, w sumie nie dziwne jak wymieniam pompę raz na rok na gwarancji  ;)). Więc 6 dni z sensorem jest ciut męczone dla nas bo trzeba pilnować a ostatnim razem to już musiałam za Weroniką nosić urządzenie. Ale mimo wszystko na początku czerwca znów ją podłączam pod sensor ten majowy był bez sensu. Przez całe 6 dni miała cukier ponad 200.
Co do Libry to w zeszłym tygodniu na wizycie pielęgniarka mówiła że NFZ już podjął decyzję, że nie będzie refundacji. Ponoć na oddziale mają kilka promocyjnych od firmy więc być może jeśli Weronika się załapie na liście to dostanie na te kilka dni. Tylko, że chyba te kilka dni będzie musiała na oddziale siedzieć co w sumie jest bez sensu bo szpital to co innego niż zwykła szara codzienność.
Z 2 strony to nie wiem czy jej się da wbić sensor. Jak go macałam to ma dość długą tą igiełkę a te rączki są takie chude, że chyba nie ma w co wbić go. No zobaczymy.
Ja też zastanawiam się nad kupieniem i raz na jakiś czas dokupieniem sensora. Zobaczymy jak to cenowo będzie. Ponoć ok 250 zł za sensor i 250 zł za czytnik. Droga impreza jeśli na stałe używać.

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2016, 09:15:40 »
Mania a nie macie różnic między glukometrem a sensorem??
U Weroniki jest czasem 100 różnicy.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2016, 10:05:47 »
Nie, chodzi idealnie - w 99% . Raz się zdarzyło że pod podpięciu od początku pokazywał głupoty. Natomiast NIGDY nie kalibruje go jak woła o kalibrację, tyko wtedy gdy mam wrażenie że poziom jest w miarę stabilny czyli ok. 3h po posiłku, zawsze rano. Po za tym jak widzę  że kalibracja o 3-4 to zawsze go sobie skalibruję wcześniej. Aha i nie korzystam z glukometru który przesyła dane do pompy. im mniej kalibracji tym lepiej - to moje zdanie:). czasami jest tak ze te pierwsze pomiary są troszkę inne niż z glukometru- tak jakby sensor potrzebował czasu na aklimatyzację a potem jest wszystko ok.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2016, 11:47:08 »
Co do FreeStyle Libre - Tak impreza droga. Ale raz na pewno kupię. A czy więcej - nie wiem. Ja go nie widziałam "na żywo". Moja córka też jest szczupła, więc jeśli ta igła jest bardzo długa to będzie problem.

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2016, 14:03:44 »
Moja mama też rozważała by mi to kupić, jak by tylko już było w Polsce. W sumie sama jestem za. :)
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2016, 13:26:53 »
Bedzie w Polsce na pewno. Na infolinii mówią że jest to kwestia miesięcy. I że do końca roku będzie.
Moja córcia też chudzinka ale kupimy go chociażby po to żeby sprobować. Jak będzie ok to będziemy używać w miarę możliwości. Chociażby po to żeby palce odpoczęły. U nas w przychodni chyba już jesdt taki do prób. Jak bylismy w szpitalu na założeniu pompy to widzialem na szafce pudelko z opisem FreeStyle Libre. Chca podobno żeby na założenie i zmianę pacjent pojawiał się w szpitalu i Pani doktor mówiła że ona tego jakoś nie widzi. Dogrywają coś z przedstawicielami firmy. Ja mam nadzieję że pojawi się w sprzedaży już niedługo.

Offline Kasiach

• Super light
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2016, 20:50:08 »
Czyli dopiero na koniec roku. A miało być na wakacje. Tak wcześniej pisali. Szkoda. Ale warto czekać.

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2016, 11:04:24 »
Może nie będzie tak źle. Do końca roku nie znaczy na koniec roku. Ja jestem dobrej myśli mam nadzieje że pojawi się znacznie wcześniej niż koniec roku. U nas Pani doktor nie jest zbyt pozytywnie nastawiona do tego urządzenia. Twierdzi że sensory Medtronica są lepsze bo współpracują z pompą - opcja hipoblokady i niewiele drożej kosztują. Ale jeśli przecieki co do ceny FreeStyle są prawdziwe to ta róznica jest niemała bo to prawie dwukrotna cena na miesiąc. No ale dla Pani doktor to może być faktycznie niewielka róznica.