Autor Wątek: Orzeczenie o niepełnosprawności  (Przeczytany 5573 razy)

Październik 26, 2016, 17:49:08
Odpowiedź #15

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2016, 17:49:08 »
mania... przy lekkim nie ma zasiłku pielęgnacyjnego tzn 153 zł....jak z ulgami tego nie wiem...
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Październik 27, 2016, 00:12:26
Odpowiedź #16

pinczerka

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 27, 2016, 00:12:26 »
Dokładnie, przy lekkim nie ma dodatku 153 zł... dlatego ja tak zawsze walczyłam o stopień umiarkowany, ale nie dało rady ... :/
Natomiast jeśli chodzi o inne zniżki - ja mam teraz lekki stopień, ale jeszcze studiuję, więc np. mam darmowe przejazdy MPK we Wrocku :) oszczędzam na tym ok. 300 zł rocznie. Darmowe dojazdy można mieć przy lekkim stopniu, ale dodatkowo np. trzeba się uczyć (legitymacja szkolna) albo studiować (leg.studencka). Mimo wszystko lubię bardzo to udogodnienie,bo ja po wrocku jeżdżę jak szalona miejską komunikacją :D
"¯yj, z ca³ych si³, i u¶miechaj siê do ludzi, bo nie jeste¶ sam... "
Pompa Dana Diabecare R, wk³ucia Easy Release II 7mm

Październik 27, 2016, 07:17:25
Odpowiedź #17

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2016, 07:17:25 »
To jeszcze jedno pytanie a "stopnie" przyznają po 16 roku? bo przed nami komisja, Jerz w czerwcu skończył 14 lat.
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 27, 2016, 07:25:19
Odpowiedź #18

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2016, 07:25:19 »
My już dwa razy miałyśmy komisję. I dwa razy dostałyśmy wszystkie punkty. Pierwszy raz w wieku 5 lat, a drugi w wieku lat 9. Dostałyśmy teraz na 2 lata, z zapowiedzią, że wszystkie punkty to po raz ostatni. U nas w mieście w komisji orzeka lekarz pediatra-nefrolog, który wie jaką chorobą jest cukrzyca. A z tego co słyszę od Was wielu orzekających w komisji lekarzy o cukrzycy nie wie nic!
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Październik 27, 2016, 08:15:34
Odpowiedź #19

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2016, 08:15:34 »
Powiedzcie czy na tą komisję dostaje się wezwanie czy samemu trzeba złożyć ponowny wniosek?
O ile się nie mylę to w lutym przyszłego roku czeka nas po raz drugi komisja i nie wiem czy mam sam zacząć coś działać czy po prostu dostajemy wezwanie na konkretny dzień i po sprawie?

Październik 27, 2016, 09:02:39
Odpowiedź #20

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2016, 09:02:39 »
Lestek W Polsce jesteś :) tu nikt za Ciebie/dla Ciebie nic nie zrobi. Musisz zrobić ksero dokumentacji
z potwierdzeniem zgodności z oryginałem, wypełnić ten sam wniosek co rok temu+ zaświadczenie od lekarza (dokładnie tak samo jak poprzednio). I robisz to miesiąc przed ukończeniem ważności poprzedniego orzeczenia. I czekasz na wezwanie na komisję.
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 27, 2016, 10:37:43
Odpowiedź #21

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2016, 10:37:43 »
Anna Twoja córka wygląda na starszą a mój Jerz to chyba na "upośledzonego" (przepraszam nie chce tu nikogo urazić). Przed wejściem do Pani orzecznik (która nie ma  pojęcia o cukrzycy, ale za to 20 lat temu na naukach kościelnych uczyła mnie jak korzystać z kalendarzyka- i chyba nie dość skutecznie bo mam 3 dzieci - sorry za dygresję ale nie cierpię tej kobiety:) obowiązkowa jest wizyta u Pani psycholog. I pani psycholog pyta czy Jerz (12 lat) jest samodzielny- wiec ja że nie do końca bo nie zmienia wkłuć... nie mierzy się w nocy..nie do końca potrafi "manewrować' dawkami... a Pani psycholog mówi- nie o to pytam.. pytam czy sam potrafi się ubrać :) :) :)zjeść, korzysta z toalety :) :) :).tu ja dostałam głupawki i poprosiłam Jerza aby odpowiedział... jeśli potrafi :) :) :)A Pani dr pytała ile waży i mierzy :o :o i .. koniec komisji.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 10:40:22 wysłana przez mania »
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 27, 2016, 14:23:34
Odpowiedź #22

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2016, 14:23:34 »
I Lestek pamiętaj, że jeżeli dziecko nie leżało w szpitalu - poza tym pobytem przy rozpoznaniu cukrzycy - to też trzeba dołączyć ten pierwszy wypis ze szpitala. Przed drugą komisją moja Nelka nie leżała w szpitalu, więc myślałam, że nie mam nowych dokumentów to nic nie daję. A tu niespodzianka trzeba dać wszystkie "stare" papiery.

Październik 27, 2016, 14:56:44
Odpowiedź #23

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2016, 14:56:44 »
Kasiach u nas nie trzeba:) chcą dokumenty z ostatniego roku - maksymalnie 2 do tyłu. U nas jest taki schemat ksero z wizyt z poradni - wizyty; marzec, czerwiec, wrzesień,  grudzień + 1 wypis ze szpitala - z badań kontrolnych które robimy co roku + koniecznie ksero poprzedniego orzeczenia (dołączone do wysyłanych do ZUS dokumentów). Zresztą w tym wypisie za każdym razem jest informacja pacjent leczony od 2005 roku .
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 27, 2016, 15:14:19
Odpowiedź #24

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2016, 15:14:19 »
mania... do 16 roku życia mamy te papiery co do tej pory, a od 16 dostaje się stopnie....
ja na komisje zabieram tylko aktualne papiery od lekarza, ewentualnie ostatni wypis ze szpitala i tyle... podobnie jak TY , mania, stwierdziłam na ostatniej komisji, ze mimo, że córka ma 12 lat i jest samodzielna w wielu czynnościach , to nie zmieni sama wkłucia, nie poda samej sobie glukagonu, nie zmierzy sobie cukru w nocy- bo zwyczajnie śpi twardym snem...i dostała orzeczenie na 4 lata z punktami na tak :)

Październik 28, 2016, 07:09:32
Odpowiedź #25

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2016, 07:09:32 »
O widzisz Mania co kraj to obyczaj :) u nas nie trzeba nic z wizyt w poradni

Październik 28, 2016, 07:36:25
Odpowiedź #26

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2016, 07:36:25 »
Widzisz Kasiach, Pani dr która u nas ma chyba dożywocie na 'stołku" orzecznika chce duuuuzo dokumentów. jak na poprzedniej komisji zapytała czy Jurek był 1 raz w szpitalu a był 2 po podpinaliśmy sensor to zażyczyła sobie tego drugiego wypisu. Więc tłumacze że on nic nie wnosi a ona ze złożyłam niekompletna dokumentację a ma 2h na dostarczenie oryginału... i mnie wywaliła z gabinetu. Na szczęście miałam go w domu wiec wpadłam po kilku minutach dosłownie rzuciłam to jej na biurko i powiedział że mam nadzieje że teraz jest już w stanie stwierdzić że Jerz ma cukrzycę. Mi na punktach nie zależy.. chciałam tylko przedłużyć orzeczenie.. a to chyba powinno iść z automatu. W tym roku wysłałam dokumenty we wrześniu bo mi się pomyliło że mamy orzeczenie do października a mamy do listopada. I w tym tygodniu dostałam polecony z inf. ze mam uzupełnić dokumentację o wizyty po 26.6 ...bo w wysłanej dokumentacji na czerwcu kończyła się karta z poradni.. a ja byłam jeszcze we wrześniu, ale już po tym jak im wysłałam dokumenty. Więc wysłałam wczoraj polecony do Warszawy z prośbą  o przygotowanie wypisu z 1 wizyty... istny dom wariatów.. a jak bym nie miała tej wizyty to Jerzowi orzeczenie się nie należy ???/
paradigm 722 sure-t 6mm

Październik 28, 2016, 13:00:36
Odpowiedź #27

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2016, 13:00:36 »
Jak to trudno zgadnąć co orzecznik będzie potrzebował. Ja jak składałam po raz drugi to zaniosłam tylko zaświadczenie od diabetologa. I kazali mi donieść ten pierwszy wypis. Myślałam, że mają wszystko w aktach, ale gdzie tam. Biurokracja i tyle. 

Listopad 04, 2016, 14:12:07
Odpowiedź #28

anna6830

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 04, 2016, 14:12:07 »
Czesc wszystkim.Własnie przygotowuje sie do komisji.Co mowic by ich przekonac ,ze Wiki musi miec opiekę..
Wiara czyni cuda

Listopad 04, 2016, 20:16:05
Odpowiedź #29

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2016, 20:16:05 »
ja rok temu sama zaczęłam, ze bardzo zależy mi na punkcie 7 i 8 ponieważ córka mimo samodzielności : nie odczuwa niskich cukrów, nie poda sobie glukagonu w przypadku skrajnej hipoglikemii, panicznie boi się robić samodzielnie wkłuć i dlatego wkłucia zmieniam ja, ma kłopoty z wyliczeniem wymienników białkowo-tłuszczowych, nie mierzy poziomu cukru w nocy-bo po prostu śpi twardym snem