Autor Wątek: Cukry w nocy  (Przeczytany 15476 razy)

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
Odp: Cukry w nocy
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 21, 2016, 08:27:29 »
Ostatnio nasza córka złapała jakiegoś wirusa. Najpierw młodsza a potem starsza. Pół nocy wymiotowała i ponad pół dnia nic nie jadła. Oczywiście cukier poszedł w górę ale w dzieńzwiększenie bazy do 150% unormowało poziomy. do wieczora już jej w zasadzie przesżło bo kolację zjadła i było ok. Następnego dnia zjadła śniadanie jak zwykle, dostała ok5,5 j insuliny jak zazwyczaj do takiego śniadania i po 1,5 godz duze niedocukrzenie. Do obiadu dostała już trochę mniej insuliny niż zwykle ze względu na sytuację po sniadaniu i kolejne hipo. kolacji nie chciała więc nie poszedł żaden bolus a w nocy cukier poszybował w górę do 250. Wczoraj do sniadania dostała tylko ok 2 j i znów niedocukrzenie. Do obiadu tylko 0,5 j i trzeba było dosładzać żeby nie było hipo. Do kolacji też tylko 0,5 j. W nocy cukier znowu szedł ostro w górę ale zwiększenie bazy i korekty zatrzymały go w okolicy 200 i obnizył się. Dodam że te nocne korekty są też sporo większe niż normalnie.
Ma ktoś jakiś pomysł? Bo strach podać jej do posiłku insulinę.

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 22, 2016, 07:49:01 »
Lestek przy wirusach czasami tak jest.. że po infecji albo wraca stan sprzed infekcji albo po wirusie jest jakaś zmiana.Jak się boisz podać insulinę w postaci bolusa prostego / na już to możę daj ją na śniadanie w postaci bolusa przedłużonego- zawsze będziesz mógł go wyłączyć. Co do korekt - może daj 50% przewidywanej insuliny- czyli jak dwie noce wcześniej dałeś np. 3j korekty to daj w ciemno 1,5j na  np. 4-5h i zobacz - znowu w razie czego wyłączysz- tylko to się wiąże z większą ilością pomiarów ale chyba macie librę:)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 22, 2016, 07:59:00 »
Aha i zapisz sobie stare ustawienia bo jak już coś poprzestawiasz to być może wszystko wróci do stanu pierwotnego :)
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline agnieszka752

• Light
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 09, 2017, 09:00:48 »
Alicja jest na humalogu i levimirze. Do śniadania dostaje 1 j. humalogu i 2 j. levemiru. Cukry w dzień w miarę ok jak na nasz początek i nietypową cukrzycę wtórną. Kształtują się po 2 godzinach od posiłku mniej więcej 90-150 (przy małym ruchu). Wieczorem tak około 20 idą 3 j. levemiru. I noc mi się nie podoba. O godzinie 12.00 cukier jest na poziomie około 170-180. O 3 nad ranem 95-110. I czasami tak się utrzymuje do śniadania, a czasem niestety już około 7.00 jest nisko to znaczy około 70. I teraz nie wiem czy podać wcześniej levemir aby się rozbujał do tej 12 w nocy i zmniejszyć np. o 0,5  j. aby cukry nie spadały tak szybko. Co sądzicie? Dodam, że Ala jest na penach i w jej przypadku (hiperinsulinizm po resekcji trzustki) nie wyliczono nam ani ile 1 j. obniża cukier ani przeliczników na 1 ww.
Wczoraj za radą jednej z mam ala zjadła kolację o 20, levemir podałam o 21.30 i jeszcze gorzej.
O 12 w nocy cukier 248, a o 4,30 (zaspałam na pomiar >:() cukier 86. Dałam jej jedną kromeczkę chlebka IG i rano o 7. cukier 102.
Nie wiem czy mogę dzisiaj wypróbować np. dać levemir wcześniej np. o 19. Kolejny o 7.00 rano?