Autor Wątek: Cukry w nocy  (Przeczytany 13608 razy)

Luty 16, 2016, 08:04:21
Odpowiedź #15

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
Odp: Cukry w nocy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2016, 08:04:21 »
Pasek w glukomat rze umieszczała juz wiele razy. Chyba muszę się zabrać za szkolenie. Nakłuwacz mamy One Touch Delica a to z tego co mi wiadomo taki z tych co nie boli. Córka też zawsze mówi że nie bolało nic a nic:)

Luty 16, 2016, 08:12:11
Odpowiedź #16

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2016, 08:12:11 »
Tego nakłuwacza nie znam ,ale poprzedniego One Touch nie wspominam dobrze. Bardzo fajne nakłuwacze ma Roche - zresztą uważam ze glukometry też. Jak będziesz w poradni zapytaj może mają z Rocha Performę Nano- tak jest taki fajny nakłuwacz ma bębenek na 6 igieł (lancetów) - naprawdę nic nie boli.  A sam się nakłuwałeś? bo czasami dzieci się dzielne i mówią że nic nie boli a jak się człowiek tym ustrojstwem strzeliw w palucha :o :o
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 16, 2016, 10:43:33
Odpowiedź #17

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2016, 10:43:33 »
Ten nakłuwacz nazywa się Accu Chek Multi Fix? Niestety Pani doktor przełożyła nam wizytę z połowy lutego na połowę marca tak więc jeszcze trochę poczekamy. Tylko po insulinę trzeba będzie się gdzieś pojawić bo już się kończy.

Luty 16, 2016, 10:53:11
Odpowiedź #18

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2016, 10:53:11 »
Accu check Multiclix. Ale nie musisz czekać do marca. Sprawdź w aptekach czy mają te glukometry. Jeśli mają lub mogą mieć to idziesz do lekarza rodzinnego córki- on też może wypisywać recepty na insulinę i paski-  i prosisz o receptę na 2 opakowania pasków+ glukometr (na recepcie musi być nazwa konkretnego glukometru i dopasowanych do niego pasków). Lekarz powinien Ci bez problemu przepisać i wtedy glukometr dostajesz w aptece za darmo. Normalnie w internecie ten nakłuwacz kosztuje ok 50pln. Nie bierz na recepcie więcej pasków niż 2 opakowania bo może Wam ten glukometr nie będzie odpowiadał i wtedy będziesz używał tego co dotychczas. Ale może nakłuwacz Wam się spodoba.
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 16, 2016, 11:01:03
Odpowiedź #19

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2016, 11:01:03 »
Tak czy siak na pewno  pójdę do lekarza bo paski też się skończą. Wykonujemy ok 10 pomiarów dziennie więc paski znikają bardzo szybko. Teraz używamy Coutur Plusa. Potrzebuje niewiele krwi i w ciągu 30 sek. można jeszcze dodać krwi jeśli za pierwszym razem będzie zbyt mało. Ale jak pójdę do rodzinnego po insulinę to poproszę pewnie o ten o którym mówisz. Może faktycznie będzie lepszy.

Luty 17, 2016, 08:02:59
Odpowiedź #20

Malalcia

• Information Offline
  • Light
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 17, 2016, 08:02:59 »
Mania,
mam do Ciebie pytanie, bo generalnie stoję teraz przed trudnym wyborem rodzica 6latka - szkoła czy jeszcze nie.
Weronika obecnie na stres reaguje różnie, ale czasem i na 400 i ponad są pomiary. Czy u Twojego syna też tak było i czy się uspokoiło, czy może nadal tak ma, czy wcale nie miał problemów ze stresem.
Mój mąż uważa, że powinniśmy rok poczekać bo może inaczej za rok będzie na stres reagować a ja w sumie nie wiem czy za rok będzie lepiej czy też tak samo.
Z drugiej strony i tak muszę jej niestety od września zmienić przedszkole na inną zerówkę lub szkołę i zastanawiam się czy w tej sytuacji nie zrobić to jedną zmianą od razu na szkołę bez stresów w tym roku i znów za rok.
Jestem zła, że w systemie oświaty pozmieniali od tego roku i nie wiadomo jak będzie, jakie będą klasy etc.

Luty 17, 2016, 08:57:30
Odpowiedź #21

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 17, 2016, 08:57:30 »
Malalcia :)
powiem tak, moja córka jest z 28 grudnia i niby poszła do szkoły jako prawie 7 latek ale tak naprawdę była tylko o kilka dni starsza od dzieci ze stycznia następnego roku i dała radę. Jurek i Witek poszli jako 7 latki (obydwaj są z 5 czerwca) i do tej pory do szkoły nie dojrzeli:) Czyli zależy od dziecka. Program w tej chwili jest dostosowany do dzieci 6 letnich więc na pewno edukacyjnie sobie poradzi, problemem jest tylko to ze nie wszystkie dzieci w tym wieku są w stanie usiedzieć w ławce- ale pewnie taką wiedze mają jej Panie z przedszkola- i tu bym się zdała na ich opinie i Twoje odczucia. Czyli jak mówią że da radę to bym ją dała do pierwszej klasy (zwłaszcza że materiał zerówkowy pewnie "przerabia" w tym roku ).  Poza tym jak jej nie dasz za rok bedziesz miała powtórkę.
Co do stresów Jurka - raczej ten człek się nie stresuje- na teście 6 klasisty gdy się bałam o wysokie poziomy to miał nisko :o bo był w euforii że wszystko jest takie łatwe :P. Także to cecha osobnicza- teraz córka stresuje się że ktoś jej zabierze zabawkę a potem będzie się stresować szkołą- pewnie tak ma i już. Jesli znasz nauczycieli do których ewentualnie trafi córka to możesz zrobić rozeznanie - kto będzie miał pierwsze klasy w tym roku a kto w przyszłym i to tez wziąć pod uwagę przy podjęciu decyzji i  gdzie idzie reszta z jej grupy przedszkolnej. Ale szkoły bym nie demonizowała- zobacz gdyby nie PIS- nie miała byś wyboru:))
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 18, 2016, 12:11:41
Odpowiedź #22

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2016, 12:11:41 »
Obdzwoniłem chyba z 15 aptek i nigdzie nie ma glukometru Accu Chek Performa Nano. W jednej aptece Pani powiedziała że mogę mieć problem ze znalezieniem takowego ponieważ chyba zostały już wycofane i nawet jeśli dostanę gdzieś stary glukometr to będzie problem z dostaniem pasków do niego bo pasują do niego tylko te dedykowane a ich też już nie będzie.

Luty 18, 2016, 13:21:55
Odpowiedź #23

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2016, 13:21:55 »
Lestek - nic mi o tym nie wiadomo ale w  wszystko jest możliwe . Chociaż  to jest glukometr który na polskim rynku jest chyba od 2013-14 roku - czyli nie jest taki znowu stary. Wcześniej były i są Accku check- Active, Go -  których używałam 11 lat temu i nadal są dostępne do nich paski. W sumie nie widziałam nigdy 2 różnych glukometrów do których by pasowały takie same paski. Dlatego zawsze mam po 2 takie same glukometry żeby jeden mieć w zapasie i nie mieszać z paskami.  jak będę w marcu w swojej klinice to podpytam
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 18, 2016, 21:08:34
Odpowiedź #24

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 18, 2016, 21:08:34 »
Tak się złożyło że moja mama ma glukometr Accu Chek Performa Nano i w nim nakłuwacz FastFliks którego aktualnie używa a w starym Accu Chek Activi ma Multiclix i wziąłem go od niej. Nawet miała jeden nowy bębenek z igłami więc go wypróbujemy.  Żona sceptycznie podchodzi bo ten One Touch Delica znajoma jej chwaliła i nawet jakąś reklamę w TV widziała.

Luty 19, 2016, 07:16:39
Odpowiedź #25

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2016, 07:16:39 »
Lestek po prostu wypróbuj na sobie, może faktycznie ten który macie jest lepszy i to ja powinna zmienić nakłuwacz:) Kiedyś one touch miał naprawdę straszne nakłuwacze, Bayer zresztą też Abott również. Ja pierwszy nakłuwacz 11 lat temu kupowałam w trakcie pobytu Jurka w szpitalu, w poradni przyszpitalnej za 50pln :o ale powiedzieli mi że te robią najmniejsze dziurki i nie bolą. Zobacz może faktycznie nie ma różnicy miedzy jednym a drugim a nawet ten których masz jest lepszy i daj znać. Przecież to forum ma służyć wymianie informacji a nie narzucaniu komukolwiek czegokolwiek.
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 21, 2016, 21:55:40
Odpowiedź #26

slodkamartyna

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2016, 21:55:40 »
U nas było bardzo podobnie. Męczyliśmy się około miesiąca. Próbowaliśmy różnych sposobów, w tym modyfikacja diety. W końcu samo przeszło. Po prostu.

Luty 22, 2016, 11:36:21
Odpowiedź #27

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2016, 11:36:21 »
Lestek i już wiadomo o który glukometr i które paski chodziło:)
Firma Roche Diabetes Care Polska Sp. z o.o. informuje, że kończy dystrybucję produktów Accu-Chek Go na polskim rynku. Z dniem 29 lutego 2016 r. upłynie też okres refundacji testów paskowych do pomiaru glikemii Accu-Chek Go przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
A poza tym porównałeś nakłuwacze?
paradigm 722 sure-t 6mm

Luty 22, 2016, 12:28:14
Odpowiedź #28

lestek27

• Information Offline
  • Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2016, 12:28:14 »
No i wszystko jasne. Pani w aptece chyba nie jest odpowiednio zorientowana.
Wypróbowałem na sobie oba nakłuwacze.
Na moje palce ten One Touch Delica jest odrobinę miej odczuwalny. Różnica niewielka ale jednak. chyba że to kwestia tego że najpierw ukłułem się tym Multiflixem a potem Delica.
Dzięki za konkretne informacje. Mam nadzieję że już niedługo będziemy mieć pompę i może przejdziemy na Countur Linka.

Luty 22, 2016, 15:14:51
Odpowiedź #29

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2016, 15:14:51 »
Witam, chciałbym się  z wami podzielić nowym doświadczeniem. Co prawda nie dotyczy glikemii w nocy ale w pewnym sensie jest powiązane                       z tematem. Wczoraj po południu Mikołaj ( lat 13,5) miał niski cukier 51. Zjadł posiłek około 6 WW i wziął 7,5 jednostki humalogu . Po około trzech godzinach zrobił pomiar i zaskoczenie, bo glukometr pokazał 379. Syn zarzekał się na wszystkie świętości że  w międzyczasie  podjadł tylko małą ćwiartkę jabłka, więc skąd ten cukier. Oczywiście poszły dwie korekty ale nadal nie wiedziałem co tak wybiło. Dopiero po spokojnej analizie syn zorientował się że tak naprawdę miał podać insulinę po posiłku ale zapomniał ( był przekonany że podał). Syn choruje już prawie rok, jest bardzo rozważny i odpowiedzialny a mimo to popełnił taki prosty błąd przez zwykłe roztargnienie. Myślami już chyba był przy komputerze.
Wniosek płynący z tej historii  nasuwa się sam. Jak mawiał pewien polityk UFAĆ TO ZNACZY SPRAWDZAĆ I KONTROLOWAĆ.