Autor Wątek: glukometr modele  (Przeczytany 2355 razy)

Offline bezcukru

• Bezcukrowy
  • *
glukometr modele
« dnia: Luty 01, 2016, 15:50:31 »
Jakie macie modele, gdzie kupiliście swoje?

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
Odp: glukometr modele
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2016, 16:49:00 »
Optium Xido Neo i Acchu Chek Performa  Nano..oba w przychodni u diabetologa.....ale można też dostać w aptece przy zakupie pasków
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline joanna ostrowsk

• Pełna Słodycz
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2016, 21:14:38 »
Accu-Cheka zdradziliśmy kiedyś tylko na chwilę,ale już znowu używamy i do tego mamy awaryjnego wampirka (bardzo trafne określenie-gdzieś zasłyszane) One touch select plus-prawdziwe cudeńko-taki glukosmartfonik ;)...
Pompy: Paradigm 722,wk³ucia Quick-set 6/60 i Paradigm 715
Glukometr Accu-Chek Performa Nano

Offline bonusz

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2016, 09:54:06 »
ja musze sobie szybko coś kupić, jaki model mi pożyczycie, najlepiej nie najdroższy

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2016, 23:07:14 »
Mieliśmy Care sens N.Ale chyba coś mu odbiło,bo pokazuje różne godziny a cukry koszmar! Mamy obecnie Accu Performa i cukry normalniejsze;-) Najgorsze jest to,że za dużego wyboru nie mamy.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline grazka

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 29, 2016, 22:41:39 »
ja musze sobie szybko coś kupić, jaki model mi pożyczycie, najlepiej nie najdroższy
[/quote
Zadzwoń pod numer 801232323 to infolinia i poproś o glukometr one touch selekt plus,rozdają za darmo,zadają tylko troche pytań o twoją chorobę ,i dostarczą bezpłatnie na twój adres.tylko się pospiesz .

Offline agnieszka752

• Light
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2016, 12:28:59 »
My dlugo juz uzywamy accu chek performa nano. Teraz dostałyśmy countour plus one. Przy normalnych poziomach na obu glukometrach wyniki prawie identyczne. Im wyzszy poziom różnice okolo 40.  Mam wrażenie, że coutour zawyża.

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2016, 19:14:56 »
agnieszka 752....a co u Was?ile już ma lat  twoja córka? czy nadal walczycie z wyrzutami insuliny? macie już refundacje?

Offline agnieszka752

• Light
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2016, 20:06:54 »
Alcia wnmarcu kończy 11 lat :) Z hiperinsulinizmu Przeszliśmy w cukrzycę wtórna. Paski mamy na 30% bo jesteśmy bez insuliny

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2016, 20:18:12 »
matko jak ten czas leci....:)

Offline agnieszka752

• Light
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2016, 20:39:36 »
Oj tak :) Niestety widzę to w lustrze ;)

Offline Malalcia

• Light
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2016, 09:40:14 »
Cześć
Dziś Weronika pojechała na wycieczkę klasową na 6 godzin. Pani nie chciała żebym pojechała (widać nie nadaje się na opiekunkę).
Pojechała z plecakiem pełnym jedzenia. Mam nadzieję, że wszytko będzie ok i w ciągu dnia nie będę musiała po nią jechać.  ;)

Odnośnie mierzenia cukru w szkole to stanęło na tym, że 2 dni kiedy jest  pielęgniarka to mierzy u niej w gabinecie a pozostałe 3 dni oraz kiedy pielęgniarki nie ma, pilnują tego panie ze świetlicy i wychowawczyni.

Dziś też odpięłam jej libre. Rana po plastrze mega. Jednak libre będziemy kupowali na jakieś wyjazdy etc. Nie sprawdza się do końca u Weroniki. Dziś np. rano na libre 115 a glukometr pokazuje 156. Przez te 14 dni mało było pokrywających się wyników.

Słuchajcie czy używacie jakiś dodatkowych plastrów do wkłuć?? Ja zaklejam ją jeszcze plastrem medipore i właśnie to on powoduje te straszne rany, wygaja się to po ok. 2 tygodniach, a ja się głowię gdzie kolejne wkłucie zrobić. Maść z wit. a niestety mało pomaga. Może macie jakieś patenty?

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2016, 10:50:14 »
Malalcia my wkłucia podklejamy rzadko ale zawsze zaklejamy sensory. Mamy kupiony Omnifix firmy Hartman. To jest plaster bardzo przypomina  plastry wokół wkłucia. Ma szerokość 10 cm i jest go na rolce 10m. Wycinam tyle ile mi potrzeba. Jerzowi jak w tym roku na koloniach podklei tym plastrem który jest do sensorów - taka folia niby przepuszczalna ale skoczyło się na maści z antybiotykiem. A ten plaster stosujemy od lat i jest ok.
paradigm 722 sure-t 6mm