Autor Wątek: Obawy rodziców  (Przeczytany 5708 razy)

Październik 12, 2004, 13:02:46
Przeczytany 5708 razy

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Obawy rodziców
« dnia: Październik 12, 2004, 13:02:46 »
Tu wypiszcie swoje obawy zwi±zane z Waszym dzieckiem,z jego pój¶ciem do szko³y,do przedszkola, z jego stosunkiem do rzeczywisto¶ci i do ludzi. Co najbardziej Was niepokoi?Co zaobserwowaliscie???
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Październik 13, 2004, 12:53:47
Odpowiedź #1

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Obawy rodziców
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2004, 12:53:47 »
Mysle ze obawy o 'cukierka' mamy podobne - ze nie bedzie mu mial kto pomoc w razie potrzeby (hipo), ze choroba go ograniczy (nie bedzie mogl robic tego, co bedzie chcial), ze nie bedzie przez nia akceptowany.
Jest tego duzo wiecej, ale te chyba sa najwieksze.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Październik 13, 2004, 18:07:33
Odpowiedź #2

lukjan

• Information Offline
  • Light
Obawy rodziców
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2004, 18:07:33 »
A ja bojê siê o jego stan zdrowia za kilka lat. Jego nerki, oczy, stopy-to spêdza mi sen z powiek. Staram sie jak mogê dbaæ o poziomy ale czy to wystarczy.
Kiedy na czacie napotykam na ch³opaka maj±cego 26 lat i choruj±cego od kilkunastu lat, któremu siad³y nerki, to ogarnia mnie przera¿enie!!! Nie chce ¿eby to by³ £uki za 18 lat!!!
Wkurza mnie bezsilno¶c!!!
Mirk@

Październik 14, 2004, 15:29:58
Odpowiedź #3

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Obawy rodziców
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2004, 15:29:58 »
Ja mam w tej chwili obawy zwi±zane z przedszkolem, bo ju¿ zdecydowali¶my z mê¿em, ¿e w marcu sk³adamy podanie o przyjêcie Damianka do przedszkola integracyjnego, poza tym martwiê siê, ¿e jeszcze niewiele mówi (chocia¿ i tak s± postêpy). No i oczywi¶cie tak jak ka¿dy z nas martwiê siê aby nie mia³ w pó¼niejszym czasie powik³añ cukrzycowych.
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Październik 14, 2004, 18:31:01
Odpowiedź #4

tomi32

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
Obawy rodziców
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2004, 18:31:01 »
Moja obsesja  rodzica te¿ polega na bezustannym my¶leniu o powik³aniach tak jak u ciebie lukjan . Mówi siê ¿e  cukierki 20 lat temu mia³y zdecydowanie gorsz± sytuacjê - gorsze insuliny i problemy z jej zdobyciem , st±d ich gorsza sytuacja , ale to mnie jako¶ nie uspokaja .  Obawy = powik³ania  .
Druga obawa to przej¶cie cukerka na samodzielno¶æ , okres dojrzewania buntu etc .
Teraz my go prowadzimy , a pó¼niej sam zacznie my¶leæ o sobie . Czy zechce zrozumieæ ¿e to dla jego dobra i zdrowia ????
Ach  cukero cukero
 8)  :grin:  :)

Październik 14, 2004, 23:01:42
Odpowiedź #5

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Obawy rodziców
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2004, 23:01:42 »
Moniu, Mateusz w poprzednim przedszkolu nie powiedzial ani slowa... Nie odzywal sie nie tylko do wychowawczyn ale tez nie mowil do dzieci. Nie bylo to spowodowane niechecia, bo do przedszkola chodzic chcial. Po pol roku zaczal mowic wierszyki i spiewac piosenki przedszkolne, ale.......tylko w domu. Dopiero teraz, po wakacjach (i ujawnieniu sie cukrzycy) otworzyl sie i zaczal mowic.
Z Damianem tez bedzie tak, zobaczysz, zacznie mowic, jak odczuje po temu potrzebe :D

Pozdrófka, Mia

Listopad 08, 2004, 10:44:44
Odpowiedź #6

KAMILA

• Information Offline
  • Light
Obawy rodziców
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2004, 10:44:44 »
Witam wszystkich rodziców dzieci chorych na cukrzycê. Mój synek Dawid kiedy zachorowa³ mia³ 4,5 roku by³o to 30.01.2004r. Choroba ta spad³a na nas jak wyrok.Na pocz±tku nic nie wiedzia³am o tej chorobie,ale poma³u sie ucze.Jeszcze wszystkiego nie wiem i proszê innych, którzy maj± wiêkszy sta¿ w tej chorobie na kontakt ze mn±,poniewa¿ pomo¿e mi to i mojemu dziecku przej¶æ przez te trudne chwile.Od wrze¶nia Dawid zacz±³ chodziæ do przedszkola i narazie nie mam problemów z tym,¿e traktuj± go w przedszkolu jako¶ inaczej ,ale traktuj± go jak kogo¶ wyj±tkowego.Narazie biegam do przedszkola przed obiadem i podaj± mu insulinê, chocia¿ jest to trochê uci±¿liwe,poniewa¿ mam jeszcze drugiego synka, który jest jeszcze ma³y.Przedszkole nie jest integracyjne i raczej nie mia³am problemów z tym , by przyjêto moje dziecko. Warunkiem by³o to ¿e muszê byæ pod sta³ym kontaktem z wychowawczyni±,która bardzo przejê³a siê tym ¿e ma w grupie "s³odkie dziecko". Narazie w przedszkolu prosz± mnie o jakie¶ materia³y na temat cukrzycy i to mnie bardzo cieszy, ¿e chc± siê Panie wychowawczynie czego¶ dowiedzieæ o tej chorobie.  Dziêkujê za wys³uchanie i proszê innych o rady jak sobie dawaæ radê z t± chorob±. Do zobaczenia. :D
By yourself, no matter what they say!

Listopad 08, 2004, 11:21:32
Odpowiedź #7

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Obawy rodziców
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2004, 11:21:32 »
Kamilo witaj serdecznie. Super, ¿e Twój synek bez problemu zosta³ przyjêty do przedszkola i wspaniale, ¿e w przedszkolu prosz± o materia³y na temat cukrzycy.
Gdy czego¶ nie bêdziesz wiedzia³a, pisz ¶mia³o, jak bêdziemy potrafili to postaramy siê pomóc.
 :grin:  :grin:  :grin:
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Listopad 08, 2004, 13:04:53
Odpowiedź #8

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Obawy rodziców
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2004, 13:04:53 »
Kamilo, pytaj - w miare mozliwosci bedziemy podpowiadac, jak postapic. Zachecam Cie rowniez do wypowiadania sie na forum. Twoje doswiadczenie tez moze pomoc innym.  :lol:  :lol:  :lol:

Pozdrófka, Mia

Listopad 08, 2004, 23:13:26
Odpowiedź #9

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Obawy rodziców
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2004, 23:13:26 »
Witaj Kamilo :-) Pos³uchaj,materia³y do druku znajdziesz tu :

http://www.novonordisk.pl/documents/article_page/document/przez_cuk2.asp

To jest nasz portal. Mozesz to wydrukowaæ.S± to podstawowe informacje na temat cukrzycy i jak nale¿y siê zachowaæ w danych sytuacjach :-)

A je¶li chodzi o szkolenia to po nowym roku bêd± i w szko³ach i w przedszkolach :-)

Listopad 30, 2015, 00:24:37
Odpowiedź #10

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Odp: Obawy rodziców
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2015, 00:24:37 »
Temat zawsze aktualny,choć od tamtego czasu wiele się zmieniło :-)
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2016, 17:53:19 wysłana przez Misioza »

Kwiecień 16, 2016, 15:28:20
Odpowiedź #11

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2016, 15:28:20 »
oj zmieniło się, ale obawy pozostały.....mimo tylu lat z cukrzycą, wciąż jak Kaja wychodzi na dłużej sama to zastanawiam się czy wszystko jest ok....przeraża mnie myśl o jej wyjeździe na studia- a to przecież dopiero za 6 lat  :o......po prostu troska, obawa  stała się codziennością....
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Maj 03, 2016, 17:53:50
Odpowiedź #12

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2016, 17:53:50 »
Anitka jak to szło..? Male dzieci mały kłopot,duże.... :D

Maj 03, 2016, 21:50:22
Odpowiedź #13

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2016, 21:50:22 »
Misioza.... chyba to prawdziwa prawda :) ;)
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Sierpień 19, 2016, 16:00:24
Odpowiedź #14

cukiereczek1

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 19, 2016, 16:00:24 »
Może nie powinnam wypowiadać się w tym wątku, bo ja jestem z innej strony - to ja jestem dzieckiem z cukrzycą. No, może już nie takim dzieckiem bo jestem pełnoletnia, ale wciąż chodzę do szkoły i mieszkam z rodzicami i widzę jak strasznie się martwią. Mnie tez denerwuje to, że nie mogę sobie pozwolić na wiele rzeczy w obawie, ze skoczy mi cukier czy coś...ale mama przezywa to dużo bardziej, bo myśli, że ja nie rozumiem tego co mi jest i że zjem coś, przez co potem cukier będzie mi skakał jak po trampolinie... Jeszcze nigdy nic mi się nie stało jak wyszłam gdzieś ze znajomymi. Czasem poczułam się gorzej w szkole, ale to też nie było nic groźnego. Ale z tego co widzę, to mama ma takie same obawy jak Panie - o moje wychodzenie z domu bez niej/bez kogoś z rodziny, albo jak zostaję sama w domu.