Autor Wątek: Czy sama dieta mozna schudnac..?  (Przeczytany 7143 razy)

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Czy sama dieta mozna schudnac..?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 10, 2004, 12:24:24 »
Bik, masz racje. Nie pomyslalam o odchudzaniu przez pryzmat cukrzycy... :oops:
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline Raistlin

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 10, 2004, 13:35:50 »
Ja narazie nie mam niedocukrzen.. poprostu cukier mi sie odbija do normalnego poziomu, dlatego teraz chce sie odchudzic bo potem juz taka okazja moze sie nie zdarzyc :/

Offline Majka

• Super light
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 10, 2004, 15:43:06 »
Mo¿na schudn±æ stosuj±c tylko dietê np. 1200 - 1400 kcal dziennie i jedz±c regularnie 5 posi³ków. Jednak szybciej i wiêcej mo¿na schudn±æ gdy zaczniemy æwiczyæ np. rower stacjonarny lub steper to typowe aeoroby na spalanie tkanki tluszczowej. Wysi³ek musi trwaæ minimum 30 lub 45 minut . Przy cukrzycy czêsto gdy siê odchudzamy wystêpuj± niedocukrzenia i niestety ale musimy wypiæ coæ slodkiego i dodatkowo zje¶æ. Ja gdy odczuwam silny g³ód to zawsze mam wtedy niedocukrzenie. Na pewno nie jest lekko pogodziæ odchudzanie z cukrzyc± ,ale warto próbowaæ. :wink:

Offline Megi

• Light
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2004, 21:50:20 »
Cytat: "biker"
Tak Misia, oczywi¶cie, ka¿y kiedy¶ mo¿e zachorowaæ, nikomu tego nie ¿yczê.
Ale nie zdajesz sobie chyba sprawy ile utrudnieñ niesie cukrzyca przy odchudzaniu. I jak bardzo w tym przeszkadzaj± niedocukrzenia, czyli co¶, co bardzo ³atwo zaliczyæ przy zwiêkszonym wysi³ku i zmiejszonej dawce jedzienia. Cukrzyk mo¿e oczywi¶cie schudn±æ w jeden prosty sposób: daj±c za ma³o insuliny i trzymaj±c ca³y czas poziomy cukru powy¿ej 200. Ale to chyba nie o to chodzi, prawda?

wrêcz przeciwnie... odk±d jestem na diecie cukrzycowej schud³am 3 kg w 2 miesi±ce. Mo¿e to nie jaki¶ rewelacyjny sukces, ale jem na co mam ochote. Staram sie nie przekraczaæ 1400kcal dziennie. A co do niedocukrzeñ : Jem mniej, co idzie mi na rêke - daje mniej insuliny. Cukry s± idealne i mo¿na schudn±æ :)
\"Ka¿dy chce kochaæ, byæ kochanym bez mi³o¶ci serce krwawi, a te rany, nigdy siê nie goj±... nic nie ukoi bólu, samotno¶ci gdy mi³o¶ci brak..\"

Offline MarzenkaH

Odp: Czy sama dieta mozna schudnac..?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:48:38 »
A słyszał któraś z was o genodiecie? Badane są geny i na ich podstawie wychodzi raport co powinniśmy jeść by mieć idealną sylwetkę. Jak sobie myślę to chyba jedyna racjonalna dieta bez głodówek. Podobno Kożuchowska i Cichopek je wykonały i chyba każda powie że efekty widać gołym okiem :) Zainteresowałam się tematem i znalazłam https://zdrowegeny.pl/genodiet co oferują te badania. Coś mi się wydaje że sama skuszę się na to badania, tym bardziej że jest to dieta również antynowotworowa :)

lili36grechu

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 10, 2016, 20:02:05 »
Dieta plus siłownia lub fitness dają niesamowite efekty. I wcale nie musi iść na masę, bo można wyrzeźbić sobie ładnie ciałko.

Offline lilka904

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2016, 10:24:39 »
Fajne są diety, w których nie chodzi tylko o polepszenie figury i zmniejszenie masy ( co oczywiście jest bardzo istotne :D ) ale można tez poprawić kondycje innych rzeczy jak np skóry.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 22:28:17 wysłana przez marder »

Offline Oliwia35

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 09, 2016, 23:31:45 »
Moim zdaniem można jeść wszystko poza niezdrowym fast foodowym jedzonkiem.Tylko, że porcje z umiarem, do tego posiłki jedzone regularnie. Nie opychać się na noc. Plusdo tego uprawiać jakiś sport i figurę się trzyma.

Offline elciaa

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2017, 17:09:36 »
Moja koleżanka stosowała dietę i dodatkowo jeździła na rowerze po kilka kilometrów dziennie. Efekt rewelacja, ale jak zaprzestała wróciła dawna waga.A więc trzeba znaleźć złoty środek. Starać się jeść zawsze zdrowo, nie musi to być jakaś specjalna dieta cud i ruszać się regularnie.

Offline pollux

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2017, 21:06:59 »
Mo¿na schudn±æ stosuj±c tylko dietê np. 1200 - 1400 kcal dziennie i jedz±c regularnie 5 posi³ków.
Potwierdzam, regularne pory posiłków. Pamiętam jak miałem się zastosować do tego, myślałem niewykonalne. Ale się udało.
  Trzeba jeszcze pamiętać o wysiłku- trzeba to gdzieś spalić. U mnie praca jaka by nie była, dawała
zapomnienie i spalała kalorie.
Najgorsze były wieczory! Ale z BMI 30 szedłem do BMI 24  :P w 14 miesięcy.
Pozdrawiam.

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2017, 22:55:54 »
Heh to super :D To prawda,ruch jest zbawienny,ważne ,żeby nie przsadzić.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline pollux

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2017, 16:38:15 »
Witam
Odświeżę trochę temat.
Gdy zachorowałem przez pierwsze pół roku schudłem 10 kg.
Pomogła dieta, wysiłek, regularne jedzenie i wysiłek fizyczny, jaki by nie był. Może i leki .
Jako że przed chorobą jadłem dużo, był to dla mnie koszmar żywieniowy.
   Chodziłem głodny, ale jakoś organizm przestawiłem na inne tory.
Teraz BMI 24 i trzymam.
Pozdrawiam.

Offline Qrczak

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2018, 16:49:34 »
Dieta musi być dostosowana do naszych potrzeb. Także funkcjonowania organizmu.
Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba

Offline Kangoo

• Bardzo Słodki
  • słodki staż: tyle co WOŚP + kilka miechów ;-)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2018, 14:19:28 »
a ja mam odwrotny "problem", przydałoby się kilka kilo więcej a tu ni hu hu, jem około 3000kcal, praca siedząca, fakt lubię trochę sportu, ale nawet jak się przez jakiś czas mało ruszałem kilogramy mi nie przybyły, ani w ciągu roku, ani nawet po świętach, max w życiu 72kg, teraz waham się pomiędzy 69 a 70 i nie chce być więcej, w sumie to się już do tego przyzwyczaiłem i jakoś nadmiernie mi to nie przeszkadza, ale parę kilo by się przydało ;)