Autor Wątek: Pompa i peny  (Przeczytany 13948 razy)

Grudzień 03, 2015, 08:24:44
Odpowiedź #30

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
Odp: Pompa i peny
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2015, 08:24:44 »
Mia:)))) sto lat
A teraz do rzeczy.
Mój syn Jerz ma pompę od 3 roku życia. W tej chwili ma 13 lat także praktycznie całe życie z pompą. Jerz prowadzi dość intensywne życie sportowe- 5 razy w tygodniu po po 2,5h tenisa stołowego. Ja nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości zmniejszenia mu bazy, podania tak jak psze Mia bolusa przedłużonego- na białko, tłuszcz. W tej chwili Twój syn ma mały staż więc pewnie produkuje jeszcze sporo swojej insuliny i wtedy jest łatwiej- Jerz przez rok od zachorowania nie potrzebował insuliny długo-działającej. Pozdrawiam
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 09:35:04
Odpowiedź #31

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2015, 09:35:04 »
Dziękuję za odpowiedzi.  Syn niestety jest chyba już po remisji. W chwili obecnej bierze 7 jednostek Lantusa oraz około 22-25 jednostek humalogu. W przeliczeniu na 1ww to jest około 1,25 jednostki Humalogu. Przy okazji mam też pytanie : w dniu wczorajszym około godz. 18.00  byliśmy w restauracji i syn zjadł pieczone ziemniaki bez tłuszczu, bułkę i szarlotkę . Przed posiłkiem miał cukier 177. podał sobie 8,5 jednostki Humalogu, odczekał 20 minut i zjadł.( ww określiliśmy tak na "oko" ) Po około 2 godzinach miał 164 cukru. Następnie po powrocie do domu około godziny 22.00 czyli cztery godziny po posiłku okazało się że ma 350. Dlaczego dwie godziny po posiłku miał dobrze, a po następnych czterech tak mu wybiło. Syn nic nie dojadał.

Grudzień 03, 2015, 09:43:01
Odpowiedź #32

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2015, 09:43:01 »
Wybiło bo:
1. nie ma pewności że nie było w ziemniakach tłuszcz- może były pieczone bez ale wcześniej nośnikiem przypraw do ziemniaków był tłuszcz
2. ciasto do szarlotki to przeważnie ciasto kruche a tam obowiązkowo jest tłuszcz który trawisz  3-8h- i właśnie na takie jedzenie pompa jest super- dajesz bolusa przedłużonego i już
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 10:10:49
Odpowiedź #33

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2015, 10:10:49 »
Serdeczne dzięki za tak błyskawiczną odpowiedź. A propo wysokich glikemii. Czy Pani też zdarzają się  takie  wielkości i jak często.

Grudzień 03, 2015, 10:26:33
Odpowiedź #34

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2015, 10:26:33 »
Tato Mikołaja- to forum to WIELKA RODZINA- dlatego nikt tu z nikim nie jest na Pan/Pani :) :) Dlatego pisałam na TY :)
co do wyskoków glikemii - w tym paskudztwie wszystko jest możliwe- to niestety z autopsji- po niskich cukrach przychodzą wysokie, po dobrych nocach przychodzą"złe" itd. Oczywiście że widuję na glukometrze różne poziomy i codziennie dążymy do tego aby było ich jak najmniej. Jurek nie potrzebuje dużo insuliny bo ok. 30-40j razem z baza przy wadze 44kg ale każdy nawet malutki brak insuliny to u niego poziom ok 200-300
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 12:48:53
Odpowiedź #35

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:48:53 »
W takim razie serdecznie witam Maniu i mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojej rodziny. Wiem że to nie ten temat na  forum ale jak już tu rozmawiamy to powiedz mi bo pewnie znasz wielu rodziców słodkich dzieci, czy ty i inni rodzice też obwinialiście się o spowodowanie choroby dziecka. Ja cały czas szukam winy w swoim postępowaniu. Znalazłem wiele teorii powstania choroby i niestety do każdej można coś dopasować z życia mojej rodziny.  Wiem że jest to choroba autoimmunologiczna i tak prawdę mówiąc lekarze nie znają jej przyczyny, ale ja cały czas czuję się winny. Dodatkowo jak spytałem kilku lekarzy co można zrobić aby ustrzec przed CT1 drugiego młodszego syna to powiedzieli że nic.

Grudzień 03, 2015, 13:20:09
Odpowiedź #36

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:20:09 »
Ja na szczęści jestem optymistką . Ale każdy z nas ma tu większe i mniejsze doły zwłaszcza jak człowiek sobie"flaki wypruwa"  a dziecko przez 8h cukru nie mierzy, insulinę dawkuje na oko albo zapomina. Pamiętam tylko jak Jerz zachorował to moja mam szukała winnego wrrrrrrr (miśka gdzie są wściekłe buśki ??) a ponieważ w męża rodzinie występuje cukrzyca typu 2 to winny był mój mąż. A tu po kilku latach "niespodzianka" okazało się ze ja mam hashimoto, córka ma hasimoto mało tego pół rodziny ze strony mojej mamy ma hashimoto i nie bez satysfakcji powiedziałam - A widzisz to Twoja wina". Szukanie winnych nic nie da bo się wykończysz i reszta rodziny też. Trzeba to po prostu okiełzać, lekko nie będzie ale kto mówił że będzie :) Dasz radę. My tu spędziliśmy na tym forum długie noce :) :) (bo mierzyłyśmy cukry non stop) i dnie  i ostrzegam to forum uzależnia.
PS. Czy odebrałeś pw ode mnie bo na tym nowym forum nic znaleźć nie mogę nie wiem czy się wysłałało czy nie??
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 13:28:58
Odpowiedź #37

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:28:58 »
I jeszcze jedno jak syn wraca ze szkoły to pierwsze pytanie- Co w szkole, Co u ciebie a potem jak tam cukry - nigdy odwrotnie. Nie wolno traktować go jak inwalidy, żadnych ulg - bo jest chory - On nie jest chory - On ma cukrzycę i póki co będzie ją miał. Moja Pani dr powiedziała-  cukrzyca ma się do Was dopasować a nie wy do niej i tego się trzymam do dzisiaj.
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 13:30:59
Odpowiedź #38

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:30:59 »
Niestety wiadomość na pocztę niechcący skasowała mi się, proszę prześlij jeszcze raz.

Grudzień 03, 2015, 13:42:08
Odpowiedź #39

mania

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2015, 13:42:08 »
Wysłałam, ciekawe gdzie dojdzie?  ;)
paradigm 722 sure-t 6mm

Grudzień 03, 2015, 19:16:20
Odpowiedź #40

Tata Mikołaja

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 03, 2015, 19:16:20 »
Cześć Mania. Właśnie odczytałem twoja wiadomość na PW. Dopiero teraz bo byłem z synem na wizycie u diabetologa. Całą resztę napisałem Ci na PW. Mam nadzieję że doszła bo robię to pierwszy raz. Oddzwonię w weekend bo szykuję się na dłuższą rozmowę. Ja mieszkam w Krakowie a ty.

Grudzień 03, 2015, 21:09:20
Odpowiedź #41

marder

• Information Offline
  • Light
  • Administrator
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:09:20 »
Ja cały czas szukam winy w swoim postępowaniu. Znalazłem wiele teorii powstania choroby i niestety do każdej można coś dopasować z życia mojej rodziny.  Wiem że jest to choroba autoimmunologiczna i tak prawdę mówiąc lekarze nie znają jej przyczyny, ale ja cały czas czuję się winny. Dodatkowo jak spytałem kilku lekarzy co można zrobić aby ustrzec przed CT1 drugiego młodszego syna to powiedzieli że nic.

Tak, wiem że ja tu jestem raczej od spraw technicznych, ale nie mogę powstrzymać się od komentarza.

Wybacz że się wtrącę, ale obwinianiem się nie osiągniesz nic ponad wpędzenie się w depresję. Jest tak jak jest i inaczej nie będzie. Szkoda czasu na rozważania typu "co by było gdyby" (wiem to z doświadczenia). To droga donikąd, radzę Ci, nie idź nią.

Pozdrawiam
– Это водка? – слабо спросила Маргарита.
Кот подпрыгнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водки? Это чистый спирт!

Grudzień 04, 2015, 22:58:53
Odpowiedź #42

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2015, 22:58:53 »
Tato Mikołaja.... też zadajemy sobie te pytania tak po cichu.... już teraz.....one wciąż w nas siedzą.... mimo, że już minęło tyle lat.... głowa do góry, uśmiech i optymizm.... to nam-rodzicom pozostaje.....nie mozemy się zadręczać bo jesteśmy potzrebni naszym dzieciom i to obojętnie czy mają 2,4 czy 12,16 i 18 lat :)
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Grudzień 08, 2015, 18:54:13
Odpowiedź #43

joanna ostrowsk

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 08, 2015, 18:54:13 »
Dokładnie,nie ma znaczenia,kto jest" winny"-zdrowia to dzieciom nie przywróci,a wiadomo,że celowo nie zgotowaliśmy naszym pociechom takiego losu..
Pompy: Paradigm 722,wk³ucia Quick-set 6/60 i Paradigm 715
Glukometr Accu-Chek Performa Nano

Grudzień 09, 2015, 23:48:29
Odpowiedź #44

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 09, 2015, 23:48:29 »
Cukrzyca to wredota...Jak jest dobrze,to jest dobrze,a jak źle to człowiek rwie włosy z głowy :-) 15 lat choroby wzbogaciło nasze życie w różne doświadczenia i nadal wzbogaca :P  wiem,co przeżywasz i jak siebie obwiniasz.Każdy z nas to miał i być może ma,ale w sumie to do niczego nie prowadzi...Nie wymądrzam się,bo w kość dostałam,ale każde doświadczenie obracam w drugą stronę i po fali gorąca,potu na czole i paraliżu ze stresu ;-) szukam dobrej strony danej sytuacji a także wyciągam wnioski.Ale wiesz co najlepiej pomaga? Telefon do przyjaciela :-) Jestem w kontakcie telefonicznym z wieloma osobami z forum,znamy się też osobiście,można pisać też maile itp.Ale wtedy naprawdę można sobie ulżyć w stresach :-) Co nie Mania? :P Ja też chętnie służę Ci pomocą i wsparciem.Jak będzie potrzebować telefonu to daj znać:-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,