Autor Wątek: Obóz dla dzieci z cukrzycą, co myslicie?  (Przeczytany 37288 razy)

Offline mamablizniaczek

• Bardzo Słodki
Obóz dla dzieci z cukrzycą, co myslicie?
« dnia: Marzec 14, 2011, 00:10:33 »
Nasza Sandra ma mozliwosc wyjazdu na oboz-kolonie ( nie wiem, jak to nazwac. ). Ma byc 20 dzieci z cukrzyca w wieku 8-12 lat. Jedzie lekarz, pielegniarka, dietetyczka) . Wyjazd jest do miejscowosci oddalonej o 80 km. Wszystko brzmialo fajnie i nasza mala nawet chciala jechac, tym bardziej ze zna pielegniarke, ktora ma tam jechac i ona mialaby wymieniac wk³ucia.
Ale... i tu zaczynaja sie minusy. Na stronie dotyczacej tego wyjazdu przeczytalam, ze dzieci nie moga miec telefonow ze soba ( i tak da³abym, bo to nieodlaczny rekwizyt w naszej podrecznej torebce) , dzieci maja zabrac rower albo go wypozyczyc na miejscu.
Juz mam czarne wizje , zreszta chyba uzasadnione bo u nas kazda noc jest inna. Jednej nocy wynik powyzej 200, nastepnej 40 a nastepnej 100 o tej samej porze.

Rzucam temat moze zeby uslyszec Wasza opinie, jakies doswiadczenia w tym zakresie bo sama zmieniam zdanie co dzien i nie jestem do konca przekonana, co zrobic.
A i Sandra co jakis czas stwierdza ze nie chce jechac. W kazdym razie jest zapisana i wplacilismy juz pierwsza rate.
Co Wy na to? Nie mam sie kogo zapytac ( m±z jest "za" ), bo wiecie sami, co inni ludzie wiedza na temat choroby naszych dzieci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2015, 23:46:56 wysłana przez Misioza »
Paradigm 754 VEO,
wk³ucia metalowe Sure-T

Offline Nikusia102

• Light
obóz dla dzieci z cukrzyc±, co myslicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2011, 09:34:31 »
a masz mo¿liwo¶æ porozmawiania z kim¶ kto ju¿ by³ na takim obozie, z rodzicem jakiego¶ dziecka? Taka sytuacja by³aby najlepsza, bo masz wiadomo¶ci z pierwszej rêki. Zaskakuje mnie to, ¿e dzieci nie mog± mieæ telefonów. Na jedno pewnie organizatorzy nie chcê braæ odpowiedzialno¶ci jakby komu¶ zgin±³, ale na drugie jaki rodzic pozwoli jechaæ dziecku bez mo¿liwo¶ci kontaktu z nim.  :?
Z ró¿nymi cukrami u dzieci to oni siê chyba licz± jak to obóz dla diabetyków, chocia¿ teoria swoje a praktyka swoje-jak pokazuje ¿ycie
agusia29

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2011, 09:38:38 »
Mamobli¼niaczek- ja tez siê ca³y czas zastanawiam czy pu¶ciæ Jerza w tym roku czy nie (on jest niby na tak - ja róznie). Prawda jest taka ¿e jak nie spróbujemy to nie zoabczymy. 80km nie jest daleko zawsze mozna pojechaæ i ja zabraæ. Co do telefonu- jesli jedzie pielêgniarka i lekarz to moze im zaufaæ i umówiæ siê ¿e ty bêdziesz do nich dzwoniæ np. wieczorem i dowiadywac siê co z dzieckiem , cukrami. Natomiast moze dadz± siê namówiæ na to ¿eby telefony by³y u nich i dzieci raz dziennie wieczorem bêd± mog³y zadzwoniæ- szczerze nie wyobra¿am sobie nie s³yszeæ moich dzieci przez kilka dni (to jednak okropny na³óg taka komórka :oops:  :oops: )
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline Lua

• 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2011, 10:45:55 »
Rowery to piku¶ ale brak komórki - kontaktu to nie wiem czy bym prze¿y³a, ale ja z tych nadopiekuñczych jestem ;)  Porozmawiaj jeszcze raz, mo¿e wystarczy jakie¶ pismo, ¿e komórkê bierze na twoj± odpowiedzialno¶æ i w razie zguby nie bêdziesz mieæ pretensji. Albo tak jak mania napisa³a, mo¿e da³oby radê zadzwoniæ do personelu i uzyskaæ informacje. Poza tym 80 km to nie daleko w razie czego zawsze mo¿na podjechaæ.
Pompa Paradigm 722, wk³ucia Quick set 6mm i Easy set 6mm.
Pozdrawiam Lua

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2011, 13:01:43 »
Decyzja zapad³a- Jerz na kolonie zapisany - kolonie organizowane przez £ód¼- wyjazd na 2 tygodnie do Rytra :D  :D  :D
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2011, 13:28:02 »
mania czy czasami nie ten sam wyjazd co Kacper od viki?
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline mamablizniaczek

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2011, 23:52:33 »
Nikusia 102:
nie mam mozliwosci porozmawiania, bo nikogo takiego nie znam. W naszej miejscowosci, Sandra jest chyba jedynym dzieckiem z cukrzyca.

Lua:
co bede ukrywac, ja tez jestem z "tych" matek i pewnie juz mi tak zostanie. Rozum mówi, ze nie bede zyc 100 lat i musze nauczyc moje dziecko zyc z tym czyms. Ale jak rozum spi, to chce zeby Sandruisa sie jeszcze mogla nacieszyc tym, ze jest dzieckiem i o nic nie musi sie martwic.
Telefon dam na pewno a jak sie zgubi, to zawioze nastepny

Mania:
Ty to mnie podbudowa³as. To sie nazywa decyzja!!!
Paradigm 754 VEO,
wk³ucia metalowe Sure-T

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2011, 08:05:26 »
Tak to chyba ten sam wyjazd:) Jerz wniebowziêty  :D  :D - w pi±tek by³o spotkanie w sprawie wyjazdu w którym nie mog³am wzi±æ udzia³u ale trzyma³am rêkê na pulsie :D  :D . Fajnie po podobno jedzie sporo dzieci m³odszych jeszcze od Jerza. A ja knujê dalej - jak nie bêdzie Jerza którego nikt za bardzo nie chce na kilka dni (ostatnio poraz pierwszy wcisnê³am go moim rodzicom na noc) i nikt nie umie zmieniæ wk³ucia oprócz mnie i Lesia to jak znajde opiekê nad pozozosta³± dwójkê to mo¿e uda nam siê z mê¿em poraz pierwszy odk±d mamy dzieci (11lat) uciec na weekend w ukochane bieszczady :D  :D  :D
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2011, 08:31:24 »
czego ci z ca³ego serca ¿yczê...

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2011, 09:15:38 »
Mania ja trzymam kciuki...wczoraj wróci³am z takiego wypadu z mê¿em i powiem Ci ¿e warto siê wyrwac :D. Wróci³am odstresowana i zrelaksowana (aqua park) zakochana (m±¿) haha :D
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2011, 09:16:23 »
szczê¶ciara :P

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2011, 15:09:17 »
Pansa nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczê- a swoj± droge to zaczynam siê zastanawiaæ czy jak poczujemy z Lesiem tak± wolno¶æ to napewno wrócimy  :P  :P -  czy jednak pocichutku przejdziemy na drug± strone granicy :D  :D  :D  :D
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2011, 15:15:17 »
Bêdê trzyma³a kciuki zeby¶cie jednak wrócili, bo pokusa bêdzie ogromna a wola s³aba  :lol:
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline Nikusia102

• Light
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2011, 18:14:37 »
ja te¿ jestem z "tych" matek, my¶lê ¿e wiêkszo¶æ nas jest bardziej opiekuñcza.

a wyjazdu zazdroszczê, te¿ by mi siê przyda³o takie odstresowanie ;)
ale na razie siê nie zapowiada.  :?  :?
agusia29

Offline Becia

• 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2011, 21:51:12 »
Cytat: "mania"
Pansa nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczê- a swoj± droge to zaczynam siê zastanawiaæ czy jak poczujemy z Lesiem tak± wolno¶æ to napewno wrócimy :P :P - czy jednak pocichutku przejdziemy na drug± strone granicy :D :D :D :D

To ja ju¿ wiem po kim ten Wasz Jerzy taki rezolutny i ma takie pomys³y  :D  :D  ..............po mamusi  :P  :lol:
Beata, mama  15 letniego Bartosza
Pompa ACCU-CHEK Combo od 30.01.2007r, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm