Autor Wątek: EMLA  (Przeczytany 6442 razy)

Styczeń 03, 2009, 22:25:26
Odpowiedź #30

Becia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
EMLA
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:25:26 »
Jak by³ na penach to innekcje mia³ 5 razy dziennie plus d³ugodzia³aj±ca insulina, ale nie o tym chce pisaæ. Zachorowa³ jak mia³ 14,5 miesi±ca czyli w okresie w  którym dzieci czêsto siê szczepi. Pamiêtam ja na jednym z takich szczepieñ do szczepienia przysz³y dwie pielêgniarki jedna do pomocy ¿eby go trzymaæ  :roll: wiêc ja na to ¿e to zupe³nie nie potrzebne, Bartosz mój mia³ wtedy nie ca³e 2 latka wyci±gn±³ r±czkê do szczepienia i bez ¿adnej pomocy pielegniarka go zaszczepi³a,ale mia³a jeszcze d³ugo zdziwion± minê. Wiem takich pacjentów ma³o siê zdarza. By³ bardzo odwa¿ny ale dlatego ¿e widok ig³y nie robi³ na nim ¿adnego wra¿enia, ale inaczej jest teraz. Od kiedy Bartosz jest na pompie, wk³ucia zmieniane ma raz na pare dni wiêc tych k³uæ jest du¿o mniej zacz±³ mi panikowaæ np, przy pobieraniu krwi  :?
Beata, mama  15 letniego Bartosza
Pompa ACCU-CHEK Combo od 30.01.2007r, wk³ucia Rapid-D Link metalowe 6mm

Styczeń 03, 2009, 23:30:17
Odpowiedź #31

maszka

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
EMLA
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:30:17 »
Witam, widze Becia ze nasze dzieci maja podobny staz  slodyczy :lol:
Hubert jak byl na penach to zawsze czekal na komarka a przy zmianie wklucia czeka na znieczulacz(maly batonik z orzechami przywozony z Niemiec i nie szarpiacy cukru). Jak nie mozna uzyc znieczulacza to wtedy wystarczy trzymanie za reke :)
Wiem ze zakladanie wklucia nic go nie boli ale przyzwyczajenie robi swoje.
Co do starchu (aktualnie) przed badaniami z krwi to musze powiedziec ze Hubert jest bardzo zdyscyplinowany i po prostu wie ze musi i daje reke bez rzadnego problemu.
Ostatnio gdy bylismy w szpitalu(wirusowka jelitowa) sam wyciagnal reke do zalozenia motylka :roll: bylam w szoku.
Takze Becia, to tylko przejsciowe klopoty
Acha, przed zalozeniem wklucia uzywam Kodan a po wyjeciu starego wklucia przecieram Kodanem i od razu smaruje mascia Baneocin. Mimo ze Hubert ma bardzo wrazliwa skore(jak kazdy slodziak) a pompe ma juz od 5lat to jeszcze nigdy nie zdazylo sie aby miejsce po starym wkluciu bylo zaczerwienione lub podraznione nawet wtedy, gdy nowe musialo byc zalozone obok starego.
Pozdrawiam
Usmiech i szczê¶cie dziecka to najcudowniejsza rzecz na ¶wiecie