Autor Wątek: DOJRZEWANIE  (Przeczytany 19121 razy)

Luty 13, 2014, 22:49:28
Odpowiedź #30

renata153

• Information Offline
  • Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 13, 2014, 22:49:28 »
No u Dawida czo³o.... A co do sposobów ja ostatnio kupi³am sobie Peeling b³otny do twarzy z kwasami owocowymi
 http://www.bingosklep.com/peeling-blotny-twarzy-kwasami-owocowymi-bingospa-p-280.html ,
poprosi³am jego by sobie czo³o troszku potar³ i pozostawi³ do wyschniêcia,po obmyciu zastosowa³am tonik do skóry z tr±dzikiem i powiem szczerze by³am zaskoczona bo po pierwszym zastosowaniu by³o widaæ efekty a kuracje powtórzyli¶my po tygodniu. Bardzo lubiê produkty z tej firmy maj± równie¿ maseczki na tr±dzik, ale raczej Dawid na to nie pójdzie  :D . Szczerze polecam  :grin:
Peny , Novorapid, Lantus

Luty 14, 2014, 10:00:39
Odpowiedź #31

ania1975

• **
  • Information Offline
  • Super light
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 14, 2014, 10:00:39 »
ja siê cieszy³am, ¿e mam super ustawion± bazê a tu dzisiaj o 2:00-232 po korekcie zesz³o bez problemu. Marcin te¿ ma pryszcze i zaskórniaki, u¿ywa pianki do mycia i toniku. No ale cukier pewnie tez taki bo wczoraj siê zdenerwowa³ nie tylko on ale i  my, a dzisiaj jeszcze walentynki.
Anka

Luty 14, 2014, 11:19:36
Odpowiedź #32

Szybki kot

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 14, 2014, 11:19:36 »
Mojemu dziecku sporadycznie co¶ wyskoczy, w³a¶nie na czole. Stosuje kremy antybakteryjne na tr±dzik, teraz akurat mamy Care & Control, ale wcze¶niej innych firm.
Nie powiem, aby stosowa³ regularnie, trochê muszê ¶cigaæ. Kiedy zapomina i nie smaruje przynajmniej raz dziennie od razu jest wiêkszy wysyp pryszczaków :)

Je¶li chodzi o plecy to te¿ sporadycznie jaki¶ jeden ,lub 2  pryszcz atakuje, tu pomog³o szorowanie plecków szczotk±.

Bardzo dobra jest woda utleniona na pryszcze.

Pozdr.
Paradigm 722, Quick-set, Novorapid

Luty 14, 2014, 13:38:50
Odpowiedź #33

gawor93

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 14, 2014, 13:38:50 »
Ja to ju¿ mam okropn± twarz od pryszczy i posz³am do dermatologa. Przepisa³ mi Normaclin i Differin. Poczekam na efekty :)
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Luty 14, 2014, 14:48:39
Odpowiedź #34

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 14, 2014, 14:48:39 »
ja nie chcia³abym Kai w wieku 11 lat ci±gaæ po dermatologach i stosowaæ  ma¶ci w których mnóstwo sterydów i antybiotyków.....
dlatego wola³abym jakie¶ domowe sposoby...
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Luty 14, 2014, 15:00:30
Odpowiedź #35

asiakrzysiek1

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 14, 2014, 15:00:30 »
a ja mam now± ma¶æ ale bardziej na smarowanie miejsca po wk³uciach ma¶c ¿ywokostowa z ¿ywokostu lekarskiego i arniki górskiej sama tez swoje rêce smaruje wieczorami bo od proszków i p³yn czêsto pojawiaja mi siê czerwone plamy
A¶ka

Accu-chek Combo, Flex link 6/60, Novorapid

Luty 14, 2014, 19:45:27
Odpowiedź #36

slodka_cykada

• Information Offline
  • Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2014, 19:45:27 »
Anita, domowe sposoby na taki problem to duuuuzy problem.. Mialam kolezanke w podstawowce, ktora na twarzy i dekolcie miala potworny tradzik, na twarzy to byla wielka rana. Ta dziewczyna chodzila regularnie na oczyszczanie do kosmetyczki. chyba sie to nadal praktykuje. Lzejsze postaci tradziku w okresie dojrzewania mozna zlagodzic maseczkami z platkow owsianych na przyklad - mieszasz platki owsiane gorskie z woda do uzyskania w miare zwartej masy i rozprowadzasz te ma¼ na skorze. Ta maska jest o tyle fajna, ze wysusza i nieco wybiela zmiany tradzikowe, glownie te z lojotokiem (sciaga na maksa), ale trzeba regularnie powtarzacm zeby efekt sie utrzymywal.. Po maseczce skore  przemywac kwasem bornym w plynie. Ale  to raczej jeden ze srodkow.
Ja wciazy mialam tradzik rozowaty, lekarka powiedziala mi wtedy, ze ilosciowo ze skory do krwi wchlania sie bardzo malo tych szkodliwych substancji zawartych w masciach aktywnych. Stad mysle, ze nie powinnas sie obawiac mocniejszych masci w wieku Kai, o ile problem jest mocno nasilony, wplywa negatywnie na samopoczucie i powoduje, ze wszystko obraca sie wokol niego.. lekarz musiaby rzucic okiem..
A dla starszych, zmagajacych sie z tradzikiem - pamietacie EPIDUO? Kiedys o nim pisalam i polecam. Jedyna moim zdaniem skuteczna masc na tradzik.
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Luty 20, 2014, 12:55:00
Odpowiedź #37

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 20, 2014, 12:55:00 »
a aptece panie poleci³y mi myd³o siarkowe.... i tonic z firmy  Ziaja do cery z ³ojotokiem i tr±dzikiem....zobaczymy.....

Luty 20, 2014, 14:03:33
Odpowiedź #38

Szybki kot

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 20, 2014, 14:03:33 »
Anitapa cokolwiek antybakteryjnego, bêdzie siê stosowaæ powinno pomóc. Bardzo dobre s± peelingi.

My akurat stosujemy krem, bo moje dziecko ma tendencje do przesuszania skory i powinno jaki¶ krem stosowaæ. Krem jest i na such± skórê i na tr±dzik. Ch³opaka trudno namówiæ na pilingi, toniki itp. Ciesze siê ,¿e krem stosuje przynajmniej czasami. Zreszt± my nie mamy du¿ego problemu sporadycznie pryszcz, wystarczy krem. No i punktowo woda utleniona.

Najlepiej pój¶æ do dermatologa je¶li faktycznie ju¿ tr±dzik robi siê nie do ogarniêcia. Np koledze syna w³±czono antybiotyk, ale on na twarzy mia³ pryszcz na pryszczu.

Luty 20, 2014, 14:43:22
Odpowiedź #39

anitapa

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Moderator Globalny
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 20, 2014, 14:43:22 »
Cytat: "Szybki kot"
Bardzo dobre s± peelingi.
wiem ¿e one s± dobre.. tylko ja wci±¿ my¶lê o tym ¿e Kaja ma dopiero 11 lat.... i ma ju¿ stosowaæ peelingi?to przecie¿ jeszcze bardzo m³oda cera.....
no albo ja siê starzejê i nie nad±¿am za wspó³czesno¶ci± :P  :P  :P

Luty 20, 2014, 15:01:05
Odpowiedź #40

Szybki kot

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 20, 2014, 15:01:05 »
Na to dermatolog tylko odpowie czy dla 11 lat peeling jest OK. Jak dla mnie 11 lat to za wcze¶nie na tr±dzik. Nie spotka³am siê z tak wczesnymi problemami, ale nie jestem znawc±. Mo¿e lepiej dermatolog ?

Luty 20, 2014, 15:47:40
Odpowiedź #41

Angie

• Information Offline
  • Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 20, 2014, 15:47:40 »
Szybki kot,  u dziewczynki w tym wieku jak najbardziej mo¿e byæ tr±dzik. Dziewczynki dojrzewaj± szybciej ni¿ ch³opcy.
medtronic 722, wk³ucia sure t /adr/flex link,  Novorapid

Luty 20, 2014, 16:08:39
Odpowiedź #42

Szybki kot

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 20, 2014, 16:08:39 »
Angie zapewne tak, ale ja nie widzia³am u  kole¿anek mojego dziecka w klasie w tym wieku jaki¶ problemów. Starsze tak 13 lat i wiêcej, a i owszem i to ca³kiem spore, widaæ na twarzach by³o. Natomiast 11 lat to chyba nie takie czêste i mo¿e lepiej do dermatologa i¶æ.

Luty 20, 2014, 21:42:45
Odpowiedź #43

Czarek i mama

• Information Offline
  • Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 20, 2014, 21:42:45 »
Ja zawsze stosowa³am ma¶æ cynkow± lub poprostu kupowa³am sudocrem...- na tr±dzik.
Accu Chek Combo,metalowe Rapidy 6mm,Humalog

Luty 21, 2014, 19:54:04
Odpowiedź #44

Anula5

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2014, 19:54:04 »
w wieku 11 lat mo¿e byæ tr±dzik jak najbardziej i nawet wtedy nale¿y udaæ siê do dermatologa, a nie "leczyæ" na w³asn± rêkê.
kosmetyki z drogerii tr±dziku nie wylecz±, a domowych sposobów nie ma (próbowa³am) tr±dzik leczy siê latami niestety... wszelkie zió³ka itp mog± jedynie pomóc a nie wyleczyæ
M±dry Polak po szkodzie - równie¿ my¶la³am, ¿e nie ma co i¶æ, samo mi przejdzie i takie tam, kupowa³am jakie¶ toniki, ¿ele z drogerii, na nic to siê zdawa³o, ale czeka³am. (mam tr±dzik na czole) w koñcu uzna³am, ¿e trzeba co¶ z tym zrobiæ, posz³am do dermatologa, wypisa³ mi leki miejscowe, nie doustne, jestem w trakcie kuracji, kilka tych kremów, antybiotyków ju¿ mia³am, s± dobre i gorsze okresy, ale na pewno nie jestem tak wysyfiona jak wcze¶niej.
ale kremy, antybiotyki od dermatologa nie wystarcz± - wa¿na jest te¿ pielêgnacja, toniki i ¿ele z drogerii zawieraj± w sobie alkohol czêsto i to wysusza skórê i wcale nie pomaga, zdecydowanie lepiej do³o¿yæ kilka z³ i kupiæ ¿el z apteki :)
warto pój¶æ do dermatologa, naprawdê :) ja mam 14 na karku xD i pani dermatolog zaleca³a mi peelingi enzymatyczne. jak by³oby to w wieku 11 lat - nie wiem. ale jako¶ w³asnie w wieku 11-12 lat zaczê³y mi siê pojawiaæ pierwsze krostki... teraz ¿a³ujê, ¿e nie posz³am od razu,  bo teraz pewnie nic bym ju¿ nie mia³a