Autor Wątek: DOJRZEWANIE  (Przeczytany 20203 razy)

Offline Mia

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2012, 09:25:24 »
Dok³adnie, najpierw dermatolog. A je¶li specyfiki do cery tr±dzikowej to lepiej zainwestowaæ w  co¶ z apteki ni¿ z pó³ki w supermarkecie. :)
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2012, 14:01:21 »
Potwierdzam, najpierw dermatolog.
Sama mam okropny problem z pryszczami etc., ale sama jeszcze nie by³am u dermatologa, bo mama moja stwierdzi³a, ¿e "nie potrzeba mi wydawania kasy na fanaberie" :|
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline Anula5

• Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:02:04 »
Ja tez mam pryszcze, co prawda ma³o, ale sa.
Pojawi³y sie jak mialam niecale 11 lat. Nie miesi±czkowa³am ale pryszcze juz byly.
Przemywa³am je  tonikiem Acnosanem, i dawa³o to znaczn± poprawê, pryszczy by³o mniej i by³y "³agodniejsze". Przez pewien czas my³am twarz te¿ jakim¶ antybakteryjnym ¿elem z Soraya. I pomagalo.
Jak dostalam miesi±czkê czyli kilka miesiêcy pó¼niej, pryszcze znowu siê pojawi³y. Najczê¶ciej te bol±ce czerwone wyskakuj± kilka dni przed okresem, potem znikaj±.
Teraz u¿ywam toniku bezance i czêsto myjê twarz, nie u¿ywam myd³a zwyk³ego bo ono mnie jeszcze bardziej podra¿nia³o. teraz jak mi sie te¿ ¿el antybakteryjny skoñczy³ to myjê sam± czyst± wod± a potem tym tonikiem Bezance. Zastanawiam siê nad zakupem kolejnego ¿elu  b±d¼ siarkowego myd³a, które poleca³a mi moja mama. ;)
Moja bu¼ka jest t³usta przez dojrzewanie i st±d te wypryski, ale z tymi ¿elami, myd³ami specjalnymi i tonikami nie nale¿y przesadzaæ aby nie wysuszyæ cery, dlatego w takim wieku lepiej bedzie jak dermatolog powie co robic, bo nie wiadomo czy to na pewno tradzik czy inne cholerstwo ;)

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2013, 15:55:32 »
po pierwsze polecam do mycia twarzy ¿el kupiony w aptece firmy ziaja-nuno ¿el myj±cy antybakteryjny cera zanieczyszczona sk³onna do wyprysków..... super....
 dzisiaj wys³a³am Kajê do higienistki bo wydawa³o mi siê ¿e schud³a.... a tu proszê córka najwy¿sza w klasie 148 cm i 36 kg.... :P
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog

Offline gawor93

• Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2013, 19:38:19 »
Cytat: "anitapa"
po pierwsze polecam do mycia twarzy ¿el kupiony w aptece firmy ziaja-nuno ¿el myj±cy antybakteryjny cera zanieczyszczona sk³onna do wyprysków..... super....

A ja nie polecam. Na mnie to ani trochê nie dzia³a³o, ka¿dy organizm widocznie inaczej reaguje :)
Glukometr - One Touch Select Plus i Accu-Chek Performa Nano
Insuliny - Apidra SoloStar i Lantus Solostar

Pompa - Medtronic MiniMed Paradigm®

Offline Szybki kot

• Bardzo Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2013, 15:31:15 »
Mojemu dziecku kupuje plasterki na nos oczyszczaj±ce, ¿ele kupowa³am i koñczy³o siê,¿e ja je zu¿ywa³am ;)

Pozdrawiam serdecznie.
Paradigm 722, Quick-set, Novorapid

Offline Beata77

• Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2013, 19:39:38 »
Cytat: "anitapa"
córka najwy¿sza w klasie 148 cm i 36 kg.... :P

Anitko Kaja faktycznie wysoka :D Laura ten sam rocznik a ma 136 cm i 29 kg :grin:
Pompa Paradigm 715, wk³ucia Sure-T 6mm
Glukometr -Accu-chek performa nano
Insulina- Novorapid

Mama Laury (11 lat)

Offline slodka_cykada

• Słodki
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2013, 19:32:53 »
Dziewczyny - jedyny skuteczny sposob na tradzik to zel EPIDUO. Ja z tradzikiem zmagalam sie od czasu studiow, nie mialam tego problemu w okresie dojrzewania. Potem przez wiele lat, do mniej wiecej lata zeszlego roku, byl DRAMAT. Glownie broda, z czasem czolo. Przeszlam rozne kuracje, ale ostatecznie dermatolod stwierdzila, ze tylko retinoid, najlepiej w tabletkach, ale mozna zaczac od masci, czyli Epiduo. No i bomba! Po miesiacu zrezygnowalam, bo zmiany sie nasilily, potem jednak wrocilam do tego i juz bylo lepiej. Stosuje codziennie, ale niestety, po kilku dniach niestosowania problemy wracaja. Moj dermatolog twierdzi, ze to normalne. No i oki. Stosuje dalej, bo przyzwyczailam sie juz, ze tego swinstwa nie mam...
ALE - nie polecam retinoidow w tabletkach - mozna sobie poczytac, co robia z organizmem. Ograniczenie sie do zelu wystarczy... Totez wszystkich zainteresowanych zapraszam do poczytania o Epiduo - jest tego duzo, wiekszosc ludzi zadowolona.
Uzywalam tez skinorenu, ale nie bylo poprawy. Chodzi chyba o ten retionoid. Uzywam tylko na noc, a na dzien ysthal +, anti age, ma w skaldzie cos wspolnego z epiduo. Mam 33 lata.. Pozdrawiam!!
Insuliny: Protaphane, Actrapid, NovoRapid
Glukometry: Accu Chek Performa Nano
Peny: NovoPen4, FlexPen NovoNordisk

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2013, 00:06:18 »
Moj± Tysiê te¿ wysypa³o,szczególnie na czole.I chyba odwiedzê dermatologa.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2013, 09:02:57 »
Piszê tutaj bo chyba i mój syn zacz±³ dojrzewaæ nie tylko fizycznie ale i emocjonalnie.

Kacperek jest ch³opcem weso³ym, zawsze u¶miechniêtym, rozgadanym i generalnie nie przejmuje siê prawie niczym  ;)

Wczoraj jak umy³ zêby przyszed³ do mnie i nagle stwierdzi³, ¿e jego ¿ycie jest z góry przegrane  :sad:
Pytam dlaczego? Przez cukrzycê. Bo jest chory, a czy uda mu siê za³o¿yæ rodzinê, a czy jaka¶ dziewczyna go zechce? :(

D³ugo rozmawiali¶my, my¶lê ¿e uda³o mi siê uspokoiæ, wyt³umaczyæ. Ale wiem ¿e on doro¶leje i du¿o rzeczy zaczyna rozumieæ, analizowaæ.
Ja wczoraj oczywi¶cie za³apa³am do³a....
Ciekawa jestem jak u innych m³odszych i starszych nastolatków wygl±daj± takie rozmy¶lania, czy rozmawiaj± z wami?
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2013, 09:47:21 »
Jasiek jest m³odszy i jeszcze na etapie "jestem super bohaterem"  :P  mam nadziejê ¿e jak najd³u¿ej! Ja jestem optymistk± "niepoprawn±" nawet chyba, wiêc ode mnie do ch³opców p³ynie komunikat " mo¿esz wszystko" jasne ¿e to zniekszta³cenie poznawcze, ale bardzo fajne zniekszta³cenie  ;)  Jestem pewna ¿e pojawi± siê trudne w±tki, czekam na nie ze spokojem. Wszystko zale¿y od tego jak interpretujemy zdarzenia, nasz nastrój, nasze dzia³anie, nastawienie do ¶wiata. Niedawno pad³o pytanie: "co by by³o gdybym nie mia³ cukrzycy?" Odpowied¼: "by³oby trochê inaczej" by³a wystarczaj±ca i zgodna z prawd±. Potem doda³am "nie by³by¶ taki s³odziutki" da³am buziaka i polecia³ siê bawiæ  :razz:

[ Dodano: Sob 30 Mar, 2013 ]
Cytat: "EVITA"
Wczoraj jak umy³ zêby przyszed³ do mnie i nagle stwierdzi³, ¿e jego ¿ycie jest z góry przegrane    

Ja mam taki styl komunikacji z moimi synami, ¿e powiedzia³abym "oooo! mój syn zna przysz³o¶æ! proszê wywró¿ mi numery totolotka! Wygram mnóstwo kasy i kupiê ci jak±¶ m±dr± i fajn± ¿onê"
A potem przesz³abym na powa¿ny ton i wyt³umaczy³a, ¿e nikt nie zna swojej przysz³o¶ci.... Ale ka¿dy ma w³asny sposób oczywi¶cie.
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline EVITA

• 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2013, 11:29:22 »
Wiesz Eliza, my te¿ jeste¶my weso³±, optymistyczn± rodzink±. Nasza doktor ostatnio stwierdzi³a, ¿e musi rozdaæ mój telefon paru mamom które w ogóle nie radz± sobie z chorob± dziecka a my zawsze tacy weseli, zwariowani itd.

Ale my¶lê, ¿e pomimo wszystko nasze dzieci dorastaj± i oprócz "normalnych" nastoletnich problemów bêd± mieli dodatkowe "s³odkie" problemy.

Nasza rozmowa wczoraj z Kacprem skoñczy³a siê kup± ¶miechu bo wspominali¶my jak ja zawsze mówiê mu po wyj¶ciu z k±pieli z ulizanymi w³osami ¿e wygl±da jak Belmondo de la Spiczi  :D , a on jak by³ mniejszy mówi³ Mamo, wygl±dam jak Rajmondo  :D

I w koñcu podsumowali¶my ¿e ¿onê w sumie to ju¿ ma i nie ma co siê martwiæ ;)

Ika, pozdrawiam  ;)
Jestem mam± s³odziutkiego synka Kacperka - lat 11
Pompa Paradigm 715 wk³ucia Quick-set 6mm

Offline pansa1

• Pełna Słodycz
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2013, 12:26:07 »
Cytat: "EVITA"
Ale my¶lê, ¿e pomimo wszystko nasze dzieci dorastaj± i oprócz "normalnych" nastoletnich problemów bêd± mieli dodatkowe "s³odkie" problemy

Z ca³± pewno¶ci±, dorastanie to z "urzêdu" czas pod has³em "problem"  :twisted:  a choróbska wszelkie tej sytuacji nie u³atwiaj±, nasza w tym rola ¿eby dzieciaki utrzymaæ w jakiej¶ wzglêdnej równowadze, bez nastawienia czy bêdzie tak czy siak  :wink:
Siê zobaczy jak to bêdzie  8)  kiedy¶ bêdziemy mog³y wróciæ do tego w±tku i zweryfikowaæ z rzeczywisto¶ci±.  :roll:  :D

[ Dodano: Sob 30 Mar, 2013 ]
A swoj± drog± co to s± w dzisiejszych czasach (nie lubiê tego okre¶lenia, ale dostêp do informacji, jakie¶ jedno wielkie przewarto¶ciowanie wszystkiego, presja ¿eby nie wiadomo co osi±gn±æ, brak czasu dla rodziny,to jednak znak "naszych czasów"  :? )
problemy nastolatków?
do jakiej pój¶æ szko³y?
czy jestem wystarczaj±co fajny ¿eby mnie lubiæ?
jak spe³niæ oczekiwania rodziców?
jak wytrwaæ w tym wy¶cigu szczurów?
co jest w³a¶ciwie warto¶ciowe?
czy sk±d skombinowaæ kasê na markowe ciuchy?
Mam do czynienia z dzieciakami które znalaz³y rozwi±zanie: ¶rodki psychoaktywne wszystkie mo¿liwe! I co z tego ¿e byli zdrowi i bardzo dobrze zapowiadaj±cy siê? Niektórzy z nich to wraki. To jest tragedia dopiero!
Pompa Paradigm 722 wk³ucia metalowe 6mm

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2013, 00:38:57 »
U nas dojrzewanie pe³n± gêb±.... Idzie oszaleæ...
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
DOJRZEWANIE
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 13, 2014, 22:22:59 »
dziewczyny macie jakie¶ domowe sposoby lub sprawdzone specyfiki na tr±dzik na plecach?........u Kai ³ojotok ca³± par±...plecy wygl±daj± koszmarnie
ACCU -CHEK  COMBO.... Flex Linki 8mm/60.... Humalog