Autor Wątek: Glukometr  (Przeczytany 122833 razy)

Offline boo

• Bardzo Słodki
Glukometr
« dnia: Grudzień 28, 2003, 10:44:51 »
Zauwa¿, ¿e ka¿dy glukometr ma wieczyst± gwarancjê. Mam Glucotrend 2 - jest bardzo dobry - zapamietuje 125 wyników, zoznaczeniem daty i godziny pomiaru, w komplecie ma nak³uwacz Softklix II, ktory ma 11 stopni g³êboko¶ci nak³ucia. Jest naprawdê niez³y.
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Glukometr
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2003, 12:17:11 »
My u¿ywamy ACCU -CHEK.Wynik otrzymujemy w ci±gu 5 ciu sekund.Zapamietuje 200 wyników,automatyczne w³±czanie i wy³±czanie,automatyczne wyliczenie ¶redniej z 7 i 14 dni,³atwa bezprzewodow transmisja danych do PC.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Glukometr
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2003, 12:33:23 »
Ja równie¿ w tej chwili u¿ywam glucotrend 2 i jestem bardzo zadowolona. Szkoda ¿e nie mo¿na w nim ¶redniej z paru dni zrobiæ, ale nie jestem wybredna. :lol:  :lol:

Mamy jeszcze glucocard II i ten glukometr równie¿ polecam. Bardzo precyzyjnie pobiera krew na pasek.

Pozdrawiam

Monia
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline slodziutka

Glukometr
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2003, 15:29:45 »
ja mam optium i nie jestem z niego zadowolona. czêsto oszukuje. w pierwszy dzieñ ¶wi±t w czasie 3 minut mierzy³am cukier 4 razy z jednego nak³ucia. i wiecie jaka rozbie¿nosæ? a¿ g³owa ma³a. 409, 355, 290, 351. i b±d¥ tu m±dry i znajd¥ glukometr, który nie oszukuje... :evil:  :evil:

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Glukometr
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2003, 15:47:33 »
Ja mam accu cheka.... nawet jestem zadowolona, gdyby nie to ze juz poraz drugi zaczynaj± zacinac sie paski, i trzeba bedzie go wymienic, naszczescie firma wymienia bez problemów.

Najlepsze jest to ze mierzy w 5 sekund i podaje srednie wyników, gdyby nie to to wróci³abym do Glucotrenda 2 bo chyba bardziej go lubie.
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
Glukometr
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2003, 21:05:28 »
A ja od do¶æ niedawna uzywam Accu Cheka Active i wg mnie jest rewelacyjny. Szybki pomiar, ³atwy w obs³udze, nie fa³szuje wyników (sprawdzane roztworem kontrolnym i porównywane z wynikami z innych glukometrów). :D

Wcze¶niej u¿ywa³am Glukomatic ESPRIT, ale oczywiscie ceny tak wzros³y, ze musia³am kupic nowy  :?
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline biker

• Administrator
  • Pełna Słodycz
Glukometr
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2003, 10:24:09 »
Cytat: "Misioza"
My u¿ywamy ACCU -CHEK.(...) ³atwa bezprzewodow transmisja danych do PC.

Kupi³a¶ t± specjaln± kartê IrDA, czy te¿ glukometr jednak (wbrew informacjom producenta) pracuje na zwyk³ym porcie? Ró¿nica w cenie to oko³o 50 z³...  :roll:
na³ogowy browerzysta

Offline rycho31

• Bezcukrowy
  • *
Glukometr
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2004, 11:54:51 »
Monika na jakiej zasadzie masz gwarancje bezterminow±?ja jak kupi³em pó³tora roku temu dosta³em tylko rok.A te zacinaj±ce sie paski juz mnie powoli denerwój±.Aha czy mia³as taki problem ze za pierwszym razem zawsze wskaza³ 16 a dopiero za drógim pomiarem jest ok?Baterje s± nowe wczoraj wymieni³em i mimo tego nadal warjuje.Szkoda pasków

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Glukometr
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2004, 13:18:57 »
gwarancja na accu cheka jest wieczysta :) ponoæ...

Zadzwoni³am do producenta.. opisa³am wade, kazali przys³ac ³±cznie z opisem usterki i gwarancj±.... taka karteczka podbita (odes³ali niepodbita nowa i twierdz± ze podbicia byæ nie musi ... zobaczymy). Po oko³o 1,5 tygodnia przysy³aj± nowy glukometr... bez zadnych problemów.

Mi mierzy za pierwsym razem i jest ok, nie mam takich problemów.
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Glukometr
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2004, 22:51:17 »
Biker,ja mam CD do tego glukometru,ale nie mam tego ³acza,ktor ponoc kosztoju ok.100z³...Nie wiem dok³adnie...Ale jak bêdê mia³± wszystko i sprawdze to na pewno dam ci znac:)

Offline prawdopodobnie

• Bezcukrowy
  • *
Glukometr
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2004, 22:35:20 »
Czy ktos moze slyszal o glukometrze accutrend DM?

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Glukometr
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2004, 22:55:44 »
Mówisz o tym,który oznacza stê¿enie trójglicerydów i cholesterolu we krwi??? U¿ywasz takiego? Je¶li tak,to jak w praktyce wygl±da jego u¿ytkowanie i dok³adno¶æ? :)

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Glukometr
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2004, 00:03:59 »
Ja mam wymieniony z glukometrów Accutrend GCT, który mierzy pomiar cholesterolu ca³kowitego i triglicerydów, ale mo¿e Accutrend DM, jest nowszym modelem. Niestety nie mam tych modeli opisanych

Offline prawdopodobnie

• Bezcukrowy
  • *
Glukometr
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2004, 11:18:15 »
Nie mam na mysli accutrenad GC chociaz stary to juz model ale nie jest zly, chodzi mi o DM jest wiekszym bratem GC to maly komputer wyposazony w wiele funkcji nie spotykanych w innych modelach jedna z nich chyba najwazniejsza to mozliwosc informacji o tym czy poziom cukrosa bedzie rosl lub malal w formie strzalek jest ich w sumie 5 w zaleznosci od predkosci wzrostu lub spadku poziomu,kilka graficznych wykresow , pamiec 500 rekordow i wiele innych dlugo by wymieniac , instrukcja wielkosci malej encyklopedii ,klawiatura skladajaca sie z 20 przyciskow ,wielo funkcyjny wyswietlacz .
Moje pytanie dotyczy nowego ulepszonego modelu moze ktos slyszal
(moj staruszek ledwie zipie ale trzyma sie )?

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
Glukometr
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2004, 11:44:30 »
http://www.diabetes.co.za/products/accutrend_dm.htm

Jest ¶wietny, wygl±da jak ma³y kalkulatorek :)