Autor Wątek: Reakcja alergiczna na wk³ucia  (Przeczytany 2968 razy)

Styczeń 22, 2006, 22:42:06
Przeczytany 2968 razy

tomi32

• Information Offline
Reakcja alergiczna na wk³ucia
« dnia: Styczeń 22, 2006, 22:42:06 »
Witajcie Przyjaciele S³odcy !
Kubal od jakiego¶ czasu ma straszne ogniska zapalne wokó³ wk³uæ . Nawet jak u¿ywamy wk³ucia tylko 2-3 dni to i tak ma straszliw± pokrzywkê . Na ca³ym ciele ma ju¿ pe³no kó³eczek od plasterków po wk³uciach .
Co to mo¿e byæ ? Mo¿e kto¶ ma zdanie pomocne na ten temat ? Czy to mo¿e byæ jakie¶ uczulenie na insulinê ???? albo na sam przylepiec ???
U¿ywamy Pompkê H tron i mamy wk³ucia Rapid D link  - 6 mm
Pozdrawiamy serdecznie i buziaczki s³odkie .

Styczeń 22, 2006, 23:19:31
Odpowiedź #1

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 23:19:31 »
U nas te kó³eczka po wk³uciu utrzymuj± siê powiedzmy pare godzin po zdjêciu, ale to chyba normlaka,¿e dany "kawa³ek" cia³a wraca do normy po wyjêciu wk³ucia. Odpukaæ, nie zda¿y³o nam siê aby mia³ jak±¶ wiêksz± reakcjê alergiczn±.
A próbowali¶cie smarowaæ te miejsca jakimi¶ ma¶ciami?
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Styczeń 23, 2006, 00:58:00
Odpowiedź #2

Giga

• Information Offline
  • Light
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 00:58:00 »
Raz czy drugi nam sie zdarzy³o, ale podejrzewam, ¿e przez nerwówkê zapomnielismy oczy¶ciæ miejsce wk³ucia spirytusem przed za³o¿eniem.
Ale o tym pewnie wszyscy wiedz±.
Insuliny bym nie podejrzewa³, raczej klej od wk³uæ.
Spróbujcie mo¿e za³o¿yæ na próbê  jakie¶ inne, najlepiej innej firmy.
Tylko trzeba bedzie pewnie pokombinowaæ z pod³±czeniem do pompy, bo mog± sie ró¿niæ :(
My u¿ywamy Qiuck-setów Minimedu do 508
Ale na dniach spróbujemy Easy-setów, bo siê nam zapychaj± kaniule i musimy zmieniaæ co 1.5-2 dni  :evil:

Styczeń 23, 2006, 09:48:32
Odpowiedź #3

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 09:48:32 »
kiedys dzia³o mi sie to samo Tomi  :neutral: Po wkluciach z bia³ymi plastrami ... byly reakcje alergiczne itp ... wk³ucie trzyma³o krótko, swêdzia³o, piek³o, a to co potem sie dzia³o to  :shock:
Teraz mam wk³ucia sof-set ... plaster tam jest zupe³nie inny. Nie taki bia³y a prze¼roczysty, trzyma sie dobrze, widac odrazu jak cos sie dzieje ... trzyma a przy czym jesli chcesz go odkleiæ to odchodzi ³atwo :D U mnie nie powoduje reakcji alergicznej ...
Jakis czas temu sprobowa³am znowu wk³uc z bia³ym plastrem i juz by³o ok ... wiec nie wiem moze to jakies chwilowe by³o :)
Pozdrawiam Monika  :smile:

Styczeń 23, 2006, 15:04:32
Odpowiedź #4

emh

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2006, 15:04:32 »
A co do uczuleñ, to mnie siê kiedys przytrafi³a pokrzywka i straszliwe swêdzenie ca³ego cia³a po przej¶ciu na Humulin U. Ale przesz³o po ok. tygodniu.
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Styczeń 23, 2006, 21:50:03
Odpowiedź #5

mamas³odziaka

• **
  • Information Offline
  • Super light
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2006, 21:50:03 »
A nie u¿ywacie Emli do znieczulania, nam robi³a siê reakcja alergiczna po tej ma¶ci ale tylko w miejscu plastra

Lipiec 04, 2016, 12:08:20
Odpowiedź #6

Kasiach

• **
  • Information Offline
  • Super light
Odp: Reakcja alergiczna na wk³ucia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:08:20 »
Moja Kornelka ma po raz pierwszy bardzo spuchnięte udo po wkłuciu. Mieliście coś takiego? Może mi coś poradzicie. Ślad po igle jest zaczerwieniony od soboty, a teraz dodatkowo wokół niego powstał obrzęk i czerwony okrąg. Smarowałam antybiotykiem i nic. Smarowałam diabetegenem i też nic.
Pompa Accu Check Combo, wkłucia Rapid D-Link 6mm

Sierpień 19, 2016, 15:45:49
Odpowiedź #7

cukiereczek1

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2016, 15:45:49 »
Hej, wiem, że to nie do końca ten watek, ale widzę, że jest najaktualniejszy...otóż, nigdy nie miałam pompy insulinowej i chciałabym dowiedzieć się co i jak. Ciężko znaleźć coś tutaj, bo forum nie jest takie małe, a informacji bardzo dużo. Jeśli już był taki temat to przepraszam, możecie podrzucić link. Ale będzie mi miło, jeśli ktoś mi przybliży ten temat, bo okazało się, że jednak mam mieć tę pompę choć przez kilka lat nie miałam. Czy to bardzo utrudnia życie? W jaki sposób to urządzonko obsługiwać? Czy ono się nie zniszczy przy ciągłym noszeniu ze sobą?

Wrzesień 30, 2016, 13:22:26
Odpowiedź #8

marcinpach

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2016, 13:22:26 »
Dzięki za info :)
Tu był tekst stricte reklamowy, zarejestrowałem się na forum i napisałem kompletnie bezwartościowe posty, tylko po to żeby opublikować tę reklamę. Żałosne, prawda?