Autor Wątek: Kiedy dziecko powie mi o tym?  (Przeczytany 7235 razy)

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
Kiedy dziecko powie mi o tym?
« dnia: Grudzień 28, 2003, 00:21:14 »
No tak...To nie takie proste...W szczególnosci u ma³ych dzieci,które nie potrafia wyra¥nie sprecyzowaæ swojego samopoczucia...Moja córeczka w wieku 2,5 roku potrafi³± mi powiedziec,ze ma niski poziom.Naprawde rzadko siê myli³a...Teraz ma 3.5 roku i nic...nie czuje whañ...Niekiedy widaæ po niej,ale bardzo rzadko...Wyczyta³am,¿e ¶rednnio dzieci w wieku od 4 tego roku ¿ycia wyczuwaj± zmiane...Ale z tym to tak jak ze wszystkim- indywidualnie.
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2003, 12:41:43 »
Ja niestety muszê sama wyczuæ kiedy Damianek ma niski cukier. Niestety On jest dra¿liwy i przy wysokich i niskich cukrach, wiêc ciê¿ko wyczuæ.

Mo¿e jak podro¶nie i zacznie wiêcej mówiæ, to ³atwiej bêdzie prowadziæ cukrzycê. Narazie jestem zdana na w³asne wyczucie.

Pozdrowionka

Monia :wink:
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Offline Monika

• Mega Nałóg
  • 100% cukru w cukrze
Re: Kiedy dziecko powie mi o tym?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2003, 15:56:00 »
Cytat: "Misioza"
Wyczyta³am,¿e ¶rednnio dzieci w wieku od 4 tego roku ¿ycia wyczuwaj± zmiane...Ale z tym to tak jak ze wszystkim- indywidualnie.

hmmm moze nie jestem dzieciaczkiem, ale siê wypowiem ....

Mam 19 lat i wogóle nie wyczuwam niedocukrzeñ, jesli cukier jest powyzej 30. Wiem ze to dziwne, ale tak juz mam ... moge jechac na rowerze, robiæ cokolwiek i nic nie czuje, przewaznie ktos mi mówi ze jestem blada, albo nagle zaczynam siê trzê¶c (tylko wtdy to mam juz oko³o 25)
Pozdrawiam Monika  :smile:

Offline Sylwia

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2003, 17:07:41 »
rzeczywi¶cie z tym jest tak jak to zosta³o wy¿ej zauwa¿one-jest to sprawa indywidualna. Z opowiadañ mamy wiem, ¿e ja potrafi³am "wyczuæ" ¿e cos jest nie tak-poczatkowo okre¶la³am to nieudolnie mówi³am np. ¿e "mam g³owe jak balon" i by³o od razu wiadomo ze mam zbyt niski cukier, czasami bywalo rowniez tak ze "z marszu" zaczynalam plakac albo histerycznie sie smiac.... Maj±c niski cukier w nocy budzê sie sama do dnia dzisiejszego i ogólnie nie mam problemu z rozpoznaniem  hipoglikemii.

Teraz to juz moze kwestia wprawy i stazu :wink:  kazdy do tego dojdzie, a poki co nie pozostaje chyba nic innego jak bacznie obserwowac mniejsze cukiereczki
imperare sibi maximum est imperium

Offline boo

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2003, 01:49:01 »
Moje dziecko  niski poziom wyczuwa prawie zawsze. Gdy cukier spada jest jej s³abo, trzês± jej siê rêce, boli glowa. Piszê "prawie", bo raz sie zdarzylo, ¿e przy poziomie 22 nie miala zadnych objawów niedocukrzenia - za to ja, gdy zobaczylam odczyt - "zzielenialam". :)
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2003, 11:30:16 »
Tak...Rzeczywiscie mozna zzieleniec przy odczytach glukometru:)Tu wazne jest jeszcze na³o¿enie kropli krwi,¿eby paluszek nie by³ spocony itp...raz te¿ prze¿y³am szok ,bo glukometr wskaza³ 1.6 :!:

My¶la³am ,ze nie tylko zzieleniejê...ale to by³ spocony paluszek ..Ech..

Offline slodziutka

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2003, 17:06:59 »
ja w sumie zawsze czujê jak mam niski cukier, w nocy te¿ siê budzê. ale bywa³o tak, ¿e np. mia³am 30 i czu³am siê wspaniale... ale my¶lê, ¿e ma³e dziecko jako¶ da znaæ, ze co¶ sie dzieje... ze jakos nie tak siê czuje... szczególnie, je¶li rodzice uczul± je na to, je¶li powiedz±, ¿e moze byc tak i tak i o tych objawach ma rodziców zawiadomiæ. maluch mo¿e sobie nie zdawaæ sprawy ze skutków danych objawów, ale bêdzie wiedzia³, ¿e je¶li co¶ sie dzieje to trzeba o tym powiadomic doros³ych:-)

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
Re: Kiedy dziecko powie mi o tym?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2004, 19:01:52 »
Ja te¿ nie wyczuwam hipoglikemi (hiper zreszta te¿ nie bardzo). Ju¿ dwukrotnie sie zdarzy³o, ¿e starci³am przytomno¶æ z powodu niskiego cukru (9) w³a¶nie z tego g³upiego powodu, ¿e nie mia³am ¿adnych objawów. O tym, ¿e mam niedocukrzenie dowiaduje siê najczê¶ciej wtedy, kiedy przypadkiem zmierzê cukier.
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2004, 23:27:41 »
O rety!!!

To az tak nisko???No i jak tu reagowac ,gdy siê nie czuje..Wyczyta³m,ze osoby z dobrze wyrównan± cukrzyc± nie czuj± hipoglikemii...

Moja córa,jak ma podwy¿szony poziom to mówi ,ze jest zmêczona i myli to z niskim poziomem...a jak ma nisko,to nie odczuwa...Ale ona ma 3, roku:) Mo¿e z czasem jej to przyjdzie:)

Offline Bia³a

• Bardzo Słodki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2004, 13:25:19 »
Cytat: "Misioza"
Wyczyta³m,ze osoby z dobrze wyrównan± cukrzyc± nie czuj± hipoglikemii...

Heh, mo¿liwe, tylko, ¿e moja cukrzyca nie jest wyrównana...

Jak by³am m³odsza (8 lat- wtedy  zachorowa³am), wyczuwa³am niski cukier juz przy 60. Mo¿e w przypadku twojej córeczki bêdzie akurat odwrotnie? ;)
"By³o mnie s³uchaæ" - raz zdrowie rzek³o.
Chcia³am odpowiedzieæ...
lecz zdrowie uciek³o

Offline mart

• Bezcukrowy
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2004, 19:18:16 »
Witam ;-)

A z tego co wiem, to czeste niedocukrzenia powoduja "znieczulenie"...

Ponoc byly prowadzone doswiadczenia na doroslych niecukrzykach, ktorym podawano insuline - za pierwszym razem odczywali 65 prawie wszyscy, za drugim, trzecim rzadko kto....

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2004, 10:58:11 »
Jeszcze jedna my¶l mi siê nasunê³a...¿e u dzieci najgorsze jest to,¿e np.2,3,4rolatek zaczyna postrzegaæ otoczenie po swojemu,robi siê uparty,niekiedy agresywny,p³acze z byle powodu i zachowuje siê tak,ze nie wiesz czy ma takie niedocukrzenie,czy to poprostu jego chwilowa z³o¶æ...Dziecko nie powie,bo samo ju¿ nie wie o co mu chodzi,wiêc biegasz z glukometrem...Pamiêtam ten trudny okres...Naprawdê by³am zdezorientowana,ale nigdy nie t³umaczy³am zachowania córeczki jej "trudnym wiekiem"...Zawsze robi³am poziom w takiej sytuacji. Czy Wam te¿ siê to przytrafi³o?

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2004, 11:04:31 »
Oj Misia mam tak non stop...U Damianka chyba ju¿ zaczyna koñczyæ siê ten okres buntowania i stawiania na swoim, poprostu wie, ¿e ja mam ostateczne s³owo i jak mówiê "nie" to nie...
Ale fakt, faktem, ¿e za ka¿dym jego nerwowym zachowaniem, ja biegam z glukometrem i mierze cukier.
A teraz ¿eby by³o ¶mieszniej, to mój m³odszy synek wchodzi w faze buntu... :shock:  :shock:

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2004, 11:37:15 »
£o  :lol: podwójne szczê¶cie:-) Monia,ale masz juz chrzest bojowy za soba:-) Chocia¿ ka¿de dziecko reaguje inaczej  :)

Offline monia

• Mega Nałóg
  • Pełna Słodycz
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2004, 12:28:26 »
Akurat noi synowie maj± podobne charakterki (po tatusiu  :twisted: ), wiêc ju¿ wiem jak ich utemperowaæ... hehehe