Autor Wątek: Glukometr dla maluszkow  (Przeczytany 26974 razy)

Grudzień 01, 2005, 20:30:22
Przeczytany 26974 razy

Aga

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
Glukometr dla maluszkow
« dnia: Grudzień 01, 2005, 20:30:22 »
Z tego co sie dzis dowiedzialam ten glukometr jest dla maluszkow http://vivre-avec-un-diabete.ifrance.com/freestyle_papillon.htm  jest bardzo maly (4,1 cmx7,6 cmx2,0 cm) ciezar 39,7 g plus baterie (2 baterie okragle 3 Volt)  i do analizy potrzebuje tylko 0,3 uL (nie moge znalesc odpowiedniego u dla porownania Accu-Chek Active potrzebuje1-2 ul krwi )wynik w ciagu 7 sekund, pamiec na 250 wynikow, wykonuje srednia z 14 dni posiada alarm na hipo- i hiper- glikemie, paski podbne jak w Accu-Cheku do wkladania a do nakluwacza potrzebne sa lancety bayera Ciekawe czy u nas w Polsce jest dostepny??? Firma ABBOTT
Inne linki gdzie znajdziecie to:
http://www.diabsurf.com/diabete/FTblLect.php
http://www.diabetenet.com/diabete/controle/lecteur.htm
Tylko mi³o¶æ jest wieczna i przekracza granice czasu

Grudzień 01, 2005, 21:49:41
Odpowiedź #1

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2005, 21:49:41 »
jest sliczny i malutki ... gdzies juz widzia³am go na zdjeciach. Niestety nie w polsce, i jakos nie ³udze sie ze szybko sie u nas pojawi ... w kwestii nowinek technicznych przesta³am juz marzyc ;)
Za to lancety do tego nak³uwacza moza bezproblemowo chyba odstac w polsce, bo wygladaja na standardowe Bayera ... takie same mia³am do Microleta tej firmy.
Pozdrawiam Monika  :smile:

Grudzień 01, 2005, 22:57:05
Odpowiedź #2

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2005, 22:57:05 »
Natomiast opakowanie pasków jest identyczne jak do glucosensa.

Aga ja mam ma³e pytanie, czy we W³oszech nie znaj± glukometrów SmartScan?? bo moja mama mówi³a, ¿e w tym "o¶rodku" zajmuj±cym siê wydawaniem pasków pierwszy raz taki glukometr widzieli. Natomiast jednej z tych stronek, które poda³a¶ jest taki sam glukometr jak SmartScan, tylko nazywa siê One Touch Ultra. Ale paski i budowa jest identyczna.
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Grudzień 02, 2005, 01:40:29
Odpowiedź #3

Karmelek

• Information Offline
  • Light
  • Administrator
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2005, 01:40:29 »
Abbott od nowego roku ma wej¶æ z jakim¶ nowym glukometrem - s³ysza³am od przedstawiciela, ale nie wiem którym. Mo¿e akurat bêdzie ten :)

Mi siê bardziej podoba (niedostêpny w Polsce) AC Aviva

Grudzień 02, 2005, 19:07:39
Odpowiedź #4

kicia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2005, 19:07:39 »
z tymi glukometrami, to jak z komórkami, ci±gle nowe modele, ale te najlepsze s± niedostêpne w Polsce :D
"Aby pokochaæ jak±¶ rzecz, wystarczy sobie powiedzieæ, ¿e mo¿na j± utraciæ."

Gilbert Keith Chesterton

Grudzień 02, 2005, 23:32:51
Odpowiedź #5

Giga

• Information Offline
  • Light
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2005, 23:32:51 »
Szkoda tylko ¿e baterie w tym Freestylu wystarczaj± na ~500 pomiarów (jakie¶ 60 dni?)
Inne s± nieco oszczêdniejsze :(
Nie ma nic za darmo

Grudzień 03, 2005, 10:03:12
Odpowiedź #6

Aga

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2005, 10:03:12 »
Monis nigdzie na POlskiech stronach nie moge znalesc smartscana aby porownac i zobaczyc kto go produkuje bo czasami ronia sie nazwami ale producent jest ten sam czy w Polsce sa niedostepne? Czekam na odpowiedz wiem ze Wam ukradli czyli zalezy Ci na takim samym jesli bedzie dostepny tu we Wloszech to nie obiecuje ale postaram sie go zdobyc!!!! Podaj mi tylko producenta

Grudzień 05, 2005, 06:46:11
Odpowiedź #7

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2005, 06:46:11 »
Ostatnio ktos na czacie mówi³ ze Smarty zosta³y wycofane ze sprzedazy ... bo by³y niedok³adne? Ale paski do nich nadal mozna kupic. Nie wiem na ile to prawda, ale ze stronki producenta glukometr przynajmniej chwilowo znikn±³  :neutral:
http://www.medmess.pl/produkty.php?cat=2

Agus kiedys rozmawia³am z kims z zagranicy ... u nich smart to najprawdopodobniej Fasttake
http://www.lifescan.com/products/meters/fasttake
a paski sa tutaj http://www.lifescan.com/products/teststrips/fasttake/
Pozdrawiam Monika  :smile:

Grudzień 05, 2005, 09:18:01
Odpowiedź #8

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2005, 09:18:01 »
Agu¶ dziêki kochana, ale my w³a¶nie w przychodni dostali¶my nowego smarta. Za to moja mama zajmuje siê chor± w³oszk± i dawno temu da³am jej smart scana. Powiedziano jej ¿e nie ma na rynku tam takiego glukometru. A ja w tych linkach które poda³a¶ znalaz³am go. Ju¿ poda³am mamie inn± nazwê i niech siê dowie.
A je¶li chodzi o wycofanie SmartScanów, to podobno ma wej¶æ na rynek nowy Smart. Zobaczymy czy bêdzie dok³adniejszy.

Grudzień 08, 2005, 22:20:00
Odpowiedź #9

Aga

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2005, 22:20:00 »
Moni¶ cieszê siê razem z Tob± ¿e Wam siê uda³o!!!! A i ten nowy pod³±cz do pr±du przed z³odziejami  :twisted: a tak serio to na Twoim miejscu zgada³abym sie z dyrektork± i zrobi³a zebranie dla wszystkich rodziców i dzieci i wyja¶ni³a mi do czego s³u¿y glukometr i dlaczego jest tak wa¿ny w ¿yciu ma³ego cukierka i czym grozi je¶li taki glukometr zostanie ukradziony. Mo¿e to co¶ pomo¿e (zapobiegnie w przyszlo¶ci takim incydentom) pomy¶l nad tym!!!!

Grudzień 09, 2005, 11:08:00
Odpowiedź #10

julola

• Information Offline
  • Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:08:00 »
Monia, a mo¿e niech glukometr trzyma pani wychowawczyni w szufladzie, bêdzie pod rêk± i raczej nie powinien zgin±æ. Oczywi¶cie popieram równie¿ pomys³ Agi :D

Grudzień 09, 2005, 17:14:21
Odpowiedź #11

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2005, 17:14:21 »
Po tym incydencie juz nastepnego dnia glukometr zastêpczy powedrowa³ do wychowawczyni i ca³y czas teraz tam jest trzymany.
Rodzice innych dzieci byli informowani o chorobie Damianka i kwestiach z tym zwi±zanych, ale wiecie jak to jest. Le¿a³o, kto¶ nie wytrzyma³ presji i wzi±³...
Teraz ludzie nie maj± skrupu³ów....

Grudzień 09, 2005, 20:03:23
Odpowiedź #12

boo

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2005, 20:03:23 »
No dobrze, ale je¿eli "kto¶" go wzi±³ - (przypuszczam, ¿e zrobi³o to jednak dziecko), to co z nim zrobilo?????? Przecie¿ to nie jest ig³a...
Nie mo¿na powstrzymaæ ptaków smutku od przelatywania nad Twoj± g³ow±, lecz mo¿na powstrzymaæ je od budowania tam swoich gniazd...

Grudzień 09, 2005, 21:00:16
Odpowiedź #13

julola

• Information Offline
  • Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2005, 21:00:16 »
Czasem do przedszkola mo¿e wej¶æ ka¿dy (wiem bo nosi³am podania do wielu), drzwi otwarte, ¿ywej duszy, a szatnia zaraz obok wej¶cia, ¿eby trafiæ do dyrekcji to musia³am zwiedziæ prawie ca³e przedszkole, wiêc przynajmiej u nas to raj dla z³odzieja....niby s± domofony, ale drzwi pootwierane...

Grudzień 09, 2005, 23:50:48
Odpowiedź #14

WERTY

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
Glukometr dla maluszkow
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2005, 23:50:48 »
Co do kradzie¿y  :x £adne pare lat temu (ko³o 7) jak jeszcze by³em zdrowy ukradziono glukometr ojcu :x  :x  :x  :x I to nie zgadniecie gdzie ............ w domu :cry:  :x  :x To by³o lato, a mo¿e wczesna jesieñ hmmmm nie wa¿nie. W ka¿dym razie u mnie w domu przewija siê sporo osób z racji posiadania pasieki i sprzeda¿y miodu :D (eeeeh ta s³odko¶æ) i nie wiadomo co siê sta³o, gdzie siê podzia³. A wtedy nie by³o tak ³atwo o glukometr jak teraz. To by³ pierwszy glukometr ojca.
Rozumiem Monie, choæ by³em m³ody i g³upi to wiedzia³em co to za strata.
Odno¶nie przedszkola to popieram te¿ pomys³ Agi :D

Pozdrawiam:
Piotrek
Mi³o¶æ odwzajemniona :D

Ja dla Niej :D dla mnie Ona :D