Autor Wątek: Oczy, astygmatyzm....  (Przeczytany 18314 razy)

Marzec 31, 2008, 00:39:30
Odpowiedź #30

biker

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Administrator
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 31, 2008, 00:39:30 »
Cytat: "Kucka"
A swoj± drog± macie jakies dobrego okuliste we Wrocku? Obojêtnie czy prywatnie czy NFZ bo ja jakos nigdy nie odwiedza³am okulistów i ¿adnego nie mam :(

Dolno¶l±skie Centrum Okulistyczne, pl. Hirszwelda/¯elazna.
Szczególnie polecam dr Annê £ukasik-Czerek - prowadzi mnie ju¿ ponad 20 lat, specjalizuje siê w³a¶nie w powik³aniach cukrzycowych (m.in. na mnie robi³a doktorat).
Umowê z NFZ maj±, ale raczej na specjalistykê (angiografia, laser), a nie na "zwyk³e" porady.
na³ogowy browerzysta

Marzec 31, 2008, 09:53:34
Odpowiedź #31

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 31, 2008, 09:53:34 »
Dziêki Biker :) Wiem gdzie to jest :) Musze poszukaæ telefonów i podzwoniæ bo my¶la³am o LuxMedzie prywatnie ¿eby szybko by³o albo mam jeszcze namiary na jednego pana profesora ;)
"¯ycie po to jest ¿eby je prze¿yæ
Trzeba komu¶ zaufaæ, w co¶ wreszcie uwierzyæ"
(Natural Dread Killaz » Uwierzyæ w siebie)

Marzec 31, 2008, 10:00:36
Odpowiedź #32

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 31, 2008, 10:00:36 »
Kucka a czego siê boisz? Badanie nie boli, a w najgorszym przypadku bêdziesz nosiæ okulary  :roll:
W ogóle to ostatnio jako¶ u wielu dzieci wychodz± wady wzroku. W klasie Mata w tym samym czasie jeszcze jeden ch³opiec zacz±³ nosiæ okulary, w klasie równoleg³ej dziewczynka, kolega Matka z podwórka, syn mojej znajomej... Wszystko jako¶ tak wysz³o w przeci±gu miesi±ca... :sad:
My chodzimy na Glinian± na NFZ. Lekarka Wiland, te¿ niby specjalistka dla cukrzyków. Nie to, ¿e nie polecam, ale te¿ nie zachwalam - mam opiniê prawie neutraln± (bo dajê +) w tej chwili na wizytê czeka siê 1,5 m-ca - czy i ile prywatnie - nie mam pojêcia.
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia

Marzec 31, 2008, 10:51:53
Odpowiedź #33

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2008, 10:51:53 »
Tzn nie to ¿e boje no ale jakos sie zmartwi³am :) Tymbardziej ¿e u mnie i mama i babcia nosz± okulary i obie do dali :) Bêd± mnie mêczyæ te oczy i chyba pójde gdzie¶ prywatnie do jakiegos dobrego lekarza ;) Bo jak mam czekaæ 1,5 miesi±cza to sie zamêcze psychicznie a do tego mam szko³e znowu w weekend i za 2 tyg w wekend i sie bêde mêczyæ...

Marzec 31, 2008, 18:09:35
Odpowiedź #34

Mamu¶ka

• Information Offline
  • Light
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2008, 18:09:35 »
W SPEKTRUM 4 przystanki tramwajem za ZOO terz dr. Muzyka dobra.
Pozdrawiam serdecznie
Pompa DANA Diabecare R

Kwiecień 01, 2008, 17:49:36
Odpowiedź #35

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2008, 17:49:36 »
No i pozamiatane :P minus 0,5 na obu patrza³kach :P

Kwiecień 01, 2008, 20:08:24
Odpowiedź #36

biker

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Administrator
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:08:24 »
Cytat: "Kucka"
No i pozamiatane :P minus 0,5 na obu patrza³kach :P

To jest tyle co nic, nie warto inwestwaæ niema³ych pieniêdzy w okulary czy soczewki dla 0,5...
Przy takiej krótkowzroczno¶ci nie powinna¶ mieæ ¿adnych problemów z widzeniem (chyba ¿e mówimy o rozpoznawaniu ptaków wysoko na niebie albo usi³owaniu bycia snajperem). Chyba ¿e czasem z powodu z³ego poziomu cukru ta wada chwilowo wyra¼nie siê powiêksza - a potrafi siê tak dziaæ.
na³ogowy browerzysta

Kwiecień 01, 2008, 20:29:44
Odpowiedź #37

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:29:44 »
Cytat: "biker"
Chyba ¿e czasem z powodu z³ego poziomu cukru ta wada chwilowo wyra¼nie siê powiêksza - a potrafi siê tak dziaæ.

niestety u mnie sie tak z sta³o, w ciagu 9 miesiecy skoczy³o mi z -0,5 na - 2 i -2,5  :shock:  :x

co do okularów, przy takiej wadzie tez bym w nie nie inwestowa³a ...  :roll:
Ale ja moze jestem inna ... majac - 2 twierdzi³am ze widze wmiare dobrze ;) a teraz nie wyobrazam sobie wyjsc bez soczewek bo normalnie czuje siê ¶lepa ;)
Pozdrawiam Monika  :smile:

Kwiecień 01, 2008, 20:33:18
Odpowiedź #38

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:33:18 »
Ale w³a¶nie chodzi o to ¿e ja od jakiego¶ czasu ju¿ ¿le widzia³am w dali i to raczej nie bêdzie od cukru bo u mnie i mama i babcia te¿ nosza okulary wiêc mo¿e to i co¶ z tym zwi±zane ;) W ka¿dym b±dz razie okularki bêde mia³a ale nie wiem czy bêde je nosiæ stale czy tylko w razie potrzeby np w szkole :) W ogole musze sie przyzwyczaic do my¶li o okularach :) Ale plus badañ  jest taki ¿e dno oka mam zdrowiutkie :D

Kwiecień 03, 2008, 09:53:09
Odpowiedź #39

emh

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 03, 2008, 09:53:09 »
Co do okularów przy ma³ej wadzie... Fakt jest faktem, ¿e wzrok (mózg) przyzwyczaja siê bardzo szybko. Ja mam od ilu¶ tam lat -1,5. Okulary kupi³am, ale u¿ywa³am rzadko. Potem kupi³am auto, i si³± rzeczy zaczê³am ich u¿ywaæ. Po ok. tygodniu (!!!) w zasadzie ju¿ nie mog³am bez nich funkcjonowaæ. Teraz zak³adamy tylko gdy prowadzê auto. Jak z niego wysiadam natychmiast je zdejmujê. Trzeba zmusiæ miê¶nie do pracy! Niech sobie radz±...
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Kwiecień 03, 2008, 21:55:28
Odpowiedź #40

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 03, 2008, 21:55:28 »
Wiecie co, ja odebra³am dziisaj okularki i powiem wam ¿e nie ¿a³uje ;) Naprawde widze lepiej i czuje sie z tym lepiej ;) Zastanawiam sie teraz czy nosic caly czas czy tylko w niektorych sytuacjach ;) Ale widze ogromna ró¿nice w widzeniu ;)

Kwiecień 04, 2008, 07:05:56
Odpowiedź #41

Kangoo

• Information Offline
  • Bardzo Słodki
  • słodki staż: tyle co WOŚP + kilka miechów ;-)
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 04, 2008, 07:05:56 »
ja jak mia³em 0,5 to nosi³em tylko do szko³y, do kina i ewentualnie przed tv jak siada³em daleko :P, teraz mam 1,5 wiêc noszê prawie zawsze :D

Kwiecień 04, 2008, 08:26:22
Odpowiedź #42

Madziula

• Information Offline
  • Light
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 04, 2008, 08:26:22 »
Kucka, ja kupe czasu nosze okulary tez jestem krotkowidzem ale przy tak malej wadzie lepiej zebys nosila nie caly czas tylko w szkole jak cos z tablicy przepisujesz,czy do kina idziesz czy do telewizji tam gdzie potrzebujesz.Ta wada dziala tak ze wzrok jeszcze mozesz naprawic poprzez cwiczenie,do czytania nie zakladac a  do czytania na odleglosc zakladac okularki.Ja tez kiedys przy takiej wadzie nie nosilam okularow tylko wtedy kiedy potrzeba byla,nawet pani doktor przepisala mi okulary na +1 do czytania aby cwiczyc wzrok z bliska. No i omijaj swietlowki,mi wzrok tak popsuly ze z -0,5 do -3 skoczyla wada i nosze teraz caly czas okularu bo slepa jak kret jestem :razz: Moja mama tez jest krotkowidzem i ma od lat -0,5 i odkad wykryta ma wade a ja bylam malutka czyli kupe lat temu wzrok jej sie nie pogorszyl a nie nosila tylko jak byla potrzeba to okulary zakladala. Nie wiem jak lekarz ci mowil.Jesli nic ci nie mowil na ten temat,nie mowil ze kategorycznie musisz nosc okulary to ja proponuje nie nosic caly czas niech oczy same troche popracuja w ten sposob cwicza i za 3mies isc do kontroli.To malenka wada,ale nie mozna jej lekcewazyc.Ponoc krotkowzrocznosc nie jest dziedziczna za to astygmatyzm owszem,my Mateusza pilnujemy i mlodszego brzdaca bo maz ma od dziecka astygmatyzm :roll: Narazie dzieci maja wzrok sokoli ale niestety przy cukrzycy o oczy bardzo trzeba dbac.I conajmieniej raz w roku okuliste odwiedzic.Cukry ponoc wysokie nie wplywaja na badanie okulistyczne tak nam powiedzial nasz okulista ale to nie diabetolog. :)
Magda- mama Mateusza

Maj 21, 2008, 09:38:47
Odpowiedź #43

betina_t

• Information Offline
  • Słodki
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2008, 09:38:47 »
Donoszê ¿e od niedawna Inka jest posiadaczk± okularów, Widzenie ma s³absze niz na to wskazuje badanie komuterowe. Ma dobrane szk³a na oba oczka po 0,75 i chyba lepiej faktycznie widzi. Ju¿ zd±¿y³a siê przyzwyczaiæ do noszenia bo na pocz±tku to co jaki¶ czas sobie ¶ci±ga³a. Okularki sama sobie wybra³± i nosi je z dum± :) a ja jak teraz na ni± patrze to mi siê w tych okularach taka powa¿niejsza wydaje :)
Karolka lat, 12,5;)
"Silni wygrywaj± ze s³abymi, inteligentni z silnymi"

Maj 21, 2008, 15:24:10
Odpowiedź #44

Mia

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Oczy, astygmatyzm....
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2008, 15:24:10 »
Cytat: "betina_t"
jak teraz na ni± patrze to mi siê w tych okularach taka powa¿niejsza wydaje :)

Moje dziecko te¿ tak 'wydoro¶la³o' przez okulary  :D  :wink:
AC Spirit Combo, Rapid-D Link (metalowe) 6mm

Pozdrófka, Mia