Autor Wątek: Cukrzyca i ³uszczyca  (Przeczytany 25247 razy)

Marzec 04, 2006, 13:37:30
Odpowiedź #15

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2006, 13:37:30 »
Wsumie z ³uszczyc± mozesz zglosic sie do kazdego jednego dermatologa ... ale wiadomo, lekarze sa rozni :neutral:

Kiedys chodzilam na kosciuszki do poradni przyszpitalnej, by³o to o tyle dobre ze wszystkie badania, lacznie z pobieraniem wycinka skory robiono na miejscu i bez zadnych problemów, niestety od jakiesgos czasu poradnia juz nie istnieje  :?
Teraz chodze na ul. Dworcow± (kawalek za GCH) ... do dr. D.... (jeso wypad³o mi z g³owy jak sie nazywa ...wydaje mi sie ze Domanska...chyba ze pokopa³am) Jestem tak srednio zadowolona. Natomiast moja przyjacio³ka chodzi do tej samej poradni do dr. Olejnik i bardzo sobie chwali. Wyprobuje j± przy nastepnej okazji  :wink:

W zabrzu natomiast jest oddzia³ dermatologiczny i tez poradnia przyszpitalna. Minus jest jednak ten ze nie ma sie przypisanego sta³ego lekarza. tzn. ktory lekarz w danej chwili jest wolny i nie ma nic do pracy na oddziale to schodzi do poradni i tam przyjmuje. Jak dla mnie to troche dziwne, bo przeciez kazdy mimo wszystko ma inne podejscie i leczy inaczej ...
Plus jest ten ze poradnia przyszpitalna wiec wrazie potrzeby o wiele ³atwiej dostac skierowanie na badania czy nawet na oddzia³.
Pozdrawiam Monika  :smile:

Marzec 06, 2006, 12:30:53
Odpowiedź #16

kicia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2006, 12:30:53 »
Cytat: "emh"
Bo po dziecku podobno przechodzi... :D :D :D

¿eby tak po dziecku wszystko przechodzi³o :P  :roll:  :P to bym sobie je ju¿ teraz sprawi³a :D
"Aby pokochaæ jak±¶ rzecz, wystarczy sobie powiedzieæ, ¿e mo¿na j± utraciæ."

Gilbert Keith Chesterton

Marzec 06, 2006, 12:52:15
Odpowiedź #17

emh

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2006, 12:52:15 »
A ja tam bym sobie nie sprawi³a. Nawet jakby mi kto¶ obieca³, ¿e mi cukrzyca przejdzie!!!
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Marzec 08, 2006, 09:32:35
Odpowiedź #18

monia

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
  • Mega Nałóg
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2006, 09:32:35 »
A mo¿e kto¶ wie jak walczyæ z ³ojotokowym zapaleniem skóry?? Bo mój m±¿ walczy z tym od ³adnych paru lat i niestety narazie walkê przegrywa. Stara siê nawil¿aæ skórê g³owy i twarzy kremami nawil¿aj±cymi, ale to jest taka chwilowa ulga. Ju¿ nie wiem co z tym robiæ. Lekarze przepisuj± jakie¶ leki, które na niewiele siê zdaj±.
Pierwszym warunkiem szczê¶cia jest rozs±dek....

Marzec 14, 2006, 12:59:29
Odpowiedź #19

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2006, 12:59:29 »
Wiecie co..? mam do¶æ normalnie ;/ Posz³am dzisiaj do lekarza dermatologa bo mi sie skonczy³y ma¶ci no a pozatym po wykrytej cukrzycy strasznie mnie wysypa³o... no i zgadnijcie co dosta³am :D UWAGA...FANFARy.. TYRYTYRYTYRYTYRYTYRY :D Bedicort G - 2 razy dziennie przez 10 dni :D Cloboderm - po kapieli na noc :D ma¶æ robiona z cygnolin± - Przed k±piel± na 10 minut przez 2 dni a potem coraz d³uzej :D no i jeszcze jaki¶ krem Clobaza czy jakos tak :D Ahh to lekarskie pismo :D Chyba nie musze mowiæ ze wszystkie te masci to sterydy :D A ¿eby by³o ¶miesznie mowi³am lekarce ze po wcze¶niejszych sterydach nie by³o poprawy :D No cóz :D I jeszcze wstawaæ rano i sie smarowac :D Znowu trzeba 10 minut wczesniej wstawac :D Poprostu kocham swoj± ³uszczyce :D Wiecie.. tak to pisze i sie wqrzam ale w gruncie rzeczy stwierdzam ze sprobuje tego wszystkiego :D Jak mi nie pomoze to wypieprze do kub³a i tyle :D Choæ tak szczerze to mia³am wra¿enie ze moja pani dokot mysli ze jestem na tyle g³upia i nie wiem ze po sterydach ³adnie schodzi i jeszcze ³adniej wraca :D Ehh... ale sie rozpisa³am :D ide sie podrapac bo mnie swêdzi :D Pozdrawiam ;)
"¯ycie po to jest ¿eby je prze¿yæ
Trzeba komu¶ zaufaæ, w co¶ wreszcie uwierzyæ"
(Natural Dread Killaz » Uwierzyæ w siebie)

Marzec 14, 2006, 13:23:49
Odpowiedź #20

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2006, 13:23:49 »
Kucia ... a gdzie masz ³uszczyce?
Mi po sterydach nawet nie schodzi za ³adnie ... plamy zostaja i pieknie wszystko wraca. Dostaje juz zajoba  :(
Moja Pani doktor dawa³a mi jakies ekstra masci (szczegolnie na g³owe) po których mia³am tak suuuuper t³uste wlosy ze musia³am myc po 5 razy zeby wyglada³y wmiare, do tego mia³am to stosowac rano i wieczorem ...  :shock: (niestety nie pamietam nazwy :/ ) ...oczywiscie wyl±dowa³o w koszu.
Do dermatologa wybieram sie od jakiegos czasu ale jakos ... daleko mam ;) Na dniach musze tam wpasc koniecznie, bo ... oszaleje.

Czasem zastanawiam sie co bardziej mnie wkurza ... ³uszczyca czy cukrzyca ...  :573:  :571:  :evil:  :sad:

Marzec 14, 2006, 14:53:53
Odpowiedź #21

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2006, 14:53:53 »
standardowo...kolana, ³okcie, pod kolanami, troche na ramieniu, piszczele  ;) jakos tak ;)

Marzec 14, 2006, 20:12:15
Odpowiedź #22

Monika

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Mega Nałóg
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2006, 20:12:15 »
oooo ...
to ja chyba mniej standardowo ... chociaz nie wiem :wink:
zacze³o sie od g³owy, teraz do tego uszy (w ¶rodku :/) i nogi ... dok³adniej kostki.

Marzec 24, 2006, 10:16:45
Odpowiedź #23

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2006, 10:16:45 »
Nie wiem czy moge to tutaj pisaæ ale najwy¿ej kto¶ to usnie :P No wiec...Organizuje spotkanie ³uszczyków we Wroc³awiu... Jaki¶ cas temu jeszcze jak nie chorowa³am tez organizowa³am ;) No wiec...narazie poda³am pierwszy termin i czekam na akceptacje ;) SOBOTA, 8 KWIETNIA, GODZINA 16-17 (kwestia dogadania sie ) WROC£AWSKI RYNEK - POMNIK FREDRY ;) nie wiem czy na forum oprocz mnie i Moniki s± jakies osoby z ³uszczyc± ale warto was powiadomiæ o takim spotkaniu ;) Jezeli macie znajomych z £ to powiedzcie im ze jest takie spotkanie ;) Albo podajcie im moj nr gg to niech sie do mnie odezwa ;) Jezeli ten post jest nie na miejscu czy cos to przepraszam i prosze go usun±c :D Pozdrawiam ;)

Marzec 24, 2006, 16:16:04
Odpowiedź #24

Misioza

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
  • Administrator
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2006, 16:16:04 »
Nie bêdê tego usuwaæ :-) Mo¿e akurat komu¶ siê przyda ta informacja :-)
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Marzec 24, 2006, 20:54:20
Odpowiedź #25

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 24, 2006, 20:54:20 »
Dziêkuje Misiu ;)

Maj 04, 2006, 15:39:35
Odpowiedź #26

Pola

• *
  • Information Offline
  • Bezcukrowy
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2006, 15:39:35 »
Hej, witam ³uszczyków. Chcia³am sie pochwaliæ moj± dodatkow± dolegliwo¶ci± - czyli ³uszczyc±. Ja mam j± od jaki¶ 10 - 12 lat, tyle, ¿e wykryta "konkretnie " zosta³a tak z 8 latek temu. Ja jakos nie mam du¿ego powi±zania poziomów cukru z ³uszczyc± , ale jedno jest pewne ¿adnej z tych choróbsk sie nie pozbêdê. Momentami mam chwile za³amania - bo w koñcu ile chorób cz³owiek mo¿e wytrzymac? ¿eby tak chocia¿ jedna by³a wyleczalna... :sad:

Maj 04, 2006, 15:42:36
Odpowiedź #27

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2006, 15:42:36 »
Pola :) G³owa do góry :) Ja ³uszczyce mam od 4 roku ¿ycia, cukrzyce dosta³am na 18 ste urodzinki :P od jakis 3 lat mam cholern± alergie a jak sie chcia³am leczyc to sie okaza³o ze nie moge :D Zawsze moze byæ gorzej :D :D :D

Maj 04, 2006, 15:53:26
Odpowiedź #28

emh

• Information Offline
  • Pełna Słodycz
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2006, 15:53:26 »
Cytat: "Kucka"
Zawsze moze byæ gorzej :D :D :D

No to, Kucka, pocieszy³a¶!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIKT NIE JEST NIKIM!!!     /Luigi Giussani/

Szczê¶cie - wieczna pomy³ka, jakiej ulegaj± ludzie, uto¿samiaj±c j± ze spe³nieniem pragnieñ. L. To³stoj

Maj 04, 2006, 16:29:14
Odpowiedź #29

Kucka

• Information Offline
  • 100% cukru w cukrze
Cukrzyca i ³uszczyca
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2006, 16:29:14 »
No a nie mowie prawdy ? :P Zycie jest za krótkie zeby sie zamartwiaæ :P Trzeba je jako¶ przezyæ :) Jak by³am na kontroli w Klinice to s³ysza³am ze na oddzia³ przywie¿li dziewczyne w wieku chyba gimnazjalnym z ¶wie¿± cukrzyc±.. rodzice tak sie przejeli ze odrazu za³atwili jej nauczanie w domu choc wszyscy dooko³a tego odradzali... no i powiedzcie..? co ta dziewczyna ma z zycia teraz..? Wszyscy od poczatku mi mowili ze cukrzyca to nie wyrok ze z tym sie normalnie zyje :) Wiec ¿yje tak jak kiedys :) Bynajmniej sie staram :) wiadomo ze nie na wszystko moge sobie jush pozwolic tak jak kiedys :) Ale poki moge to korzystam z zycia i robie to na co mam ochote :) A co do ³uszczycy przyzwyczai³am sie do niej i "pokocha³am" :D Póki moje zdrowie na to pozwala to bêde ¿yc tak jak kiedy¶, pe³n± par± :D Przepraszam za d³ugi post ale jakos mnie taka wena wzie³a :D