Autor Wątek: 1% podatku dla stowarzyszenia  (Przeczytany 28780 razy)

Offline anna6830

• Super light
  • **
Odp: 1% podatku dla stowarzyszenia
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 18, 2016, 12:31:22 »
Dzieki za szybka odpowiedz.Nic z tego nie zapłacą.Niestety mam dwa tygodnie na zakup libry.Będę zmuszona zakupic z własnej kieszeni.a potem będe myslec co dalej..Mania szczerze mowiac to  kazdy mowi w tej fundacji co innego i ja prosty człowiek mam zrozumiec.Liczę na Anitke tym razem..mysle ,ze ona kupuje dla corki  sensory - libre
Wiara czyni cuda

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 18, 2016, 12:55:42 »
To weź koniecznie fakturę - nie rachunek. Fundacja albo zwraca za zapłacone rzeczy albo odbywa się to drogą bezgotówkową. Jeszcze do zeszłego roku było tak że pisałam emaila do medtronika- zamawiałam sensory, strzykawki itp. i ...tyle mnie obchodziło i czekałam na dostawę. Podobnie było z turnusami rehabilitacyjnymi - wybierałam ośrodek... pisałam żeby płatność 'Ściągneli z fundacji". Natomiast ponieważ ludzie przedstawiali jakieś lewe faktury + podobno niektórzy nie wiedzieli ze jakieś firmy " ściągały" im pieniądze z konta (czego nie rozumiem bo na koncie to wszystko widać ) fundacja wprowadziła obowiązkowe załączniki- że wiesz co jest na fakturze... że się z tym zgadzasz... a fundacja decyduje czy ci to zrefundować czy nie. Ja raczej wszystko zamawiam jak mam na to jeszcze czas (czyli widzę ze będą się kończyły strzykawki za miesiąc więc już zamawiam nowe... z sensorami tak samo). I wtedy odbywa się to bezgotówkowo... bo mogę na "towar' poczekać. Ale wiem że są osoby które np.. co miesiąc wysyłają opłacona fakturę z apteki ... i czekają na zwrot.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 18, 2016, 13:01:59 »
Anna
wszystko co dotyczy leczenia w cukrzycy na pewno Ci fundacja zrefunduje pod jednym warunkiem... że masz odpowiednia kwotę na koncie.  Ale jak kupisz plazme 100cal i napiszesz że dziecię nie może biegać bo wtedy ma hipo więc się nudzi i  dlatego kupiłaś mu telewizor to nic z tego nie będzie. to oczywiście żart ale tak podobno w fundacji bywało :))
Także spokojnie bierz fakturę na Librę ( i wszystkie sensory) i  na pewno odzyskasz pieniądze. Wiesz może po prostu Abott nie ma doświadczenia w płatnościach tego typu- jednak Libra jest od niedawna w Polsce ale myślę że z czasem się tego nauczą.
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline lestek27

• Light
  • Paradigm VEO, Sure-T
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 18, 2016, 18:29:10 »
Orientuje się ktoś czy do fundacji Zdążyć z pomocą zamiast zaświadczenia od lekarza stwierdzajacego chorobę wystarczy wypis ze szpitala po pobycie w związku z tą chorobą? Chcemy się zapisać i nie wiem czy muszę się pofatygować do lekarza czy to co mam jest ok.

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 18, 2016, 18:57:59 »
ja wysyłam faktury do zapłacenia  bezpośrednio aptece... nigdy nic nie płaciłam sama jak chcę z subkonta.... apteka co prawda dłużej czekała ale  miała zapłacone bezpośrednio z fundacji
Veo...Quick-set 9mm/60cm.... Humalog

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 20, 2016, 16:41:41 »
Czesć Wam  wszystkim.Anitko czy Ty zakupujesz libre dla corki ,a jesli tak czy tez korzystasz z subkonta?
Wiara czyni cuda

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 20, 2016, 20:15:05 »
Ja też tak będę robić,bo czekam nawet po 2 miesiące żeby mi fundacja zwróciła.....
"Przeżywaj świat w skupieniu,uważnie czyniąc dobro..."

Pompa Paradigm 722,wkłucia Sure T, Care Sens N,

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2016, 16:53:24 »
anna6830...nie kupuję Libry.... Kaja nie chce a ja nie jestem do Libry przekonana, więc sobie odpuszczamy, na fakturę kupuję zbiorniki do pompy, insulinę i paski raz na trzy miesiące

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 23, 2016, 09:09:55 »
Anitko bardzo  dziekuję .Ja kupiłam już trzeci sensor .Czy jestem zadowolona trudno powiedziec.Pierwszy sensor działal  12 dni i sie odkleił drugi przestał działać po jednym dniu.Błąd czujnika .Niestety nie zaskoczył.O dziwo wymienili mi na nowy bez dodatkowych kosztow.A trzeci to juz na kolejny miesiac.Co zrobie pożniej nie wiem, zobaczę.Czy u Kai cukry sa unormowanę
Wiara czyni cuda

Offline anitapa

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 23, 2016, 11:52:49 »
i tak i nie....czasami jest bardzo dobrze, a czasami walczymy...mimo tego dodatkowe wkłucia nie wchodzą w grę....

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 24, 2016, 10:05:51 »
U nas Librę dawali w klinice plus 1 sensor.

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 02, 2016, 19:11:45 »
Czesc.Czy dostajecie jeszcze na subkonto 1 procent podatku.?Mam mieszane uczucia bo moja corka tylko zebrała 160 zł.To dla mnie dziwne..Wszyscy zapewniali mnie ze przesłali..
Wiara czyni cuda

Offline mania

• Moderator Globalny
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 03, 2016, 08:43:17 »
My w tym roku też zebraliśmy mniej więcej 70% tego co zawsze ....(najwięcej wpłat mam zawsze ze swojego miasta ) i tu mam wrażenie że brakuje pewnych kwot... za to dostaliśmy jedna baardzo dużą .. :) także ja jestem zadowolona
paradigm 722 sure-t 6mm

Offline anna6830

• Super light
  • **
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 03, 2016, 14:30:48 »
Dzięki.Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy to juz koniec przelewu?
Wiara czyni cuda

Offline Misioza

• Administrator
  • 100% cukru w cukrze
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 04, 2016, 13:50:56 »
Wiesz co,oni chyba jeszcze księgują....